Nyitott terek – Inklúzió a múzeumban – Szakmai nap a Magyar Nemzeti Múzeumban

Nyitott terek – Inklúzió a múzeumban

Nyitott terek – Inklúzió a múzeumban – Szakmai nap a Magyar Nemzeti Múzeumban

A Magyar Nemzeti Múzeum, a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet, a Felelős Szülők Iskolája és a Mozaik Múzeumtúra 2023. június 5-én közös konferenciát rendez a Magyar Nemzeti Múzeum Dísztermében Nyitott terek – Inklúzió a múzeumban címmel.

A konferencia a Magyar Nemzeti Múzeum és a Nemzeti Szociálpolitikai Intézet közötti együttműködés megkötésének, valamint a közös kiadványsorozat készülő első kötetének apropóján kerül megrendezésre. A két intézmény kooperációjának célja elősegíteni a múzeumi inklúziót, a különböző hátrányos helyzetű csoportok kulturális javakhoz való hozzáférését az intézményi oldal fejlesztésével és az érintettek informálásával, bátorításával. A beszélgetéseken fogyatékosságügyi szakemberek, tapasztalati szakértők és a múzeumi világ képviselői tartanak előadásokat, workshopokat, valamint osztják meg élményeiket, gondolataikat egymással, pedagógusokkal és a szakmai nap résztvevőivel.

Az elméleti és gyakorlati kérdéseket egyaránt vizsgáló konferencián néhány rövidebb, az alapfogalmakat tisztázó előadást követően két izgalmas kerekasztal-beszélgetésre is sor kerül, elősegítve a fogyatékosságügyi és a múzeumi szektor közötti diskurzust és a közös munkát.

A tapasztalatcserét követően három interaktív workshop közül választhatnak az érdeklődők: Kommunikációs akadályok a múzeumban, Múzeum autista szemmel és Kerekesszékkel a múzeumban. Tekintettel a programok jellegére, kérjük, hogy a konferenciára való jelentkezéssel egy időben jelöljék meg azt is, mely workshopon kívánnak részt venni. A foglalkozások ideje előre láthatóan 45 perc lesz, a maximális létszám 25-25 fő.

Várjuk az érdeklődőket a múzeumi szférából, a fogyatékosságügy és a pedagógia területéről.

A szakmai napon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Kérjük, hogy részvételi szándákét 2023. június 4-én vasárnap 17 óráig az alábbi regisztrációs linkre kattintva jelezze számunkra!

Időpont: 2023. június 5., érkezés és regisztráció 9:30-tól

Helyszín: Magyar Nemzeti Múzeum, Díszterem

Szervezők: Magyar Nemzeti Múzeum, Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet, Felelős Szülők Iskolája, Mozaik Múzeumtúra

A program egy nappal a Pedagógus Nap után kerül megrendezésre, mely kapcsán a résztvevőknek egy kis extra ajándékkal és múzeumi kiállítási lehetőséggel, egyedi tárlatvezetéssel kedveskedünk.

Az alábbi két kiállítás megtekintése közül választhatnak: Magyar EXPO sikerek és Seuso-kincs. Pannonia fénye

Nyitott terek – Inklúzió a múzeumban

A szakmai nap részletes programja

9:30 – 10:00 Regisztráció