Pedagógusnapon indul Erdélyben a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klubja Kádár Annamária szakmai vezetésével

Erdélyi Tanár Klub

Kádár Annamária, mesepszichológus, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem egyetemi docense szakmai mentorálásával, vezetésével Erdélyben is elstartol a Magyarországon már több ezer fős Pedagógus Power, a Felelős Szülők Iskolája Kisgyermeknevelő, Óvodapedagógus, Tanító és Tanár Klubja. A módszertani és mentálhigiénés műhely célja a gyermekekkel foglalkozó nevelő, tanító, segítő szakemberek támogatása, innovatív módszerekkel, előadásokkal, videókkal és eseményekkel. A klubhoz való csatlakozás ingyenes és június 4-től lehetséges az erdélyi pedagógusok számára is.

„A pedagógusok számára komoly kihívást jelent a gyerekekkel való foglalkozás, ezt a gyorsan pörgő világ, a szülői szorongások és figyelmetlenség, az információk megsokszorozódása és a digitális tér még csak nehezíti. Szeretnénk Őket emberileg, pszichológiailag és jó gyakorlatokban is megtámogatni, ennek első állomása az általam szervezett KULT Fesztiválon lesz, ahol Kerekes Valéria, mestertanító, mese és játékkutató barátom beszél majd a Pedagógus Power tapasztalatairól, amit a 2022/2023-tanévben az ELTE TÓK-on valósítottak meg a Felelős Szülők Iskolájával. Örülök, hogy ebben is összekapcsolódhatunk, mert mindannyiunknak szüksége van a belső erőforrásokra, a szakmai és emberi történetekre, amik itt is összekötnek.” – fogalmaz Kádár Annamária, az erdélyi Tanár Klub szakmai mentora, „anyukája”.

„Érdekes szakmai tapasztalatok gyűltek össze a elmúlt év 2022/2023. tanéve kapcsán, amikor is az ELTE TÓK-on szabadon választható informális szakként közel száz hallgató volt aktív részese a képzésünknek. Ezeket az előadásokat mind rögzítettük és elérhetővé tettük a Klub tagjai számára.”

„Beszélgettünk a XXI. századi skillekről, iskolaérettségről, kiégés megelőzésről, pedagógus szakmai kihívásokról, erőforrásokról, beteg vagy tartósan beteg gyermek közösségben való megtartásáról, oktatásáról, generációk közötti együttműködésről és nem utolsó sorban érzelmi fejlesztésről. Minden esetben hatalmas érdeklődés és nyitottság kísérte az előadásokat, a hallgatók, résztvevők aktívan kérdeztek. Talán az egyik legfontosabb üzenete a Pedagógus Powernek az együttgondolkodás a gyerekek érdekében. Hálás vagyok a szakértőinknek, hogy önkéntesen támogatják a kedzeményezésünket és szakmailag, emberileg mellénk álltak ebben a programban is.” – fogalmaz Tibenszky Moni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapítója, a Tanár Klub megálmodója.

Az ingyenes Pedagógus Power – Felelős Szülők Iskolája Kisgyermeknevelő, Óvodapedagógus, Tanító és Tanár Klubhoz itt lehet csatlakozni:

REGISZTRÁCIÓ: bit.ly/3IW2hsq

Videó az Erdélyi Tanár Klub felhívásáról Kádár Annamária, mesepszichológussal és Kerekes Valéria, mestertanítóval:

Cikkgyűjtemények:

FSZI Tanár Klub – Pedagógus Power Archívum – Felelős Szülők Iskolája (felelosszulokiskolaja.hu)

FSZI ÓVODAPEDAGÓGUS ÉS TANÍTÓ KLUB Archívum – Felelős Szülők Iskolája (felelosszulokiskolaja.hu)

Kisgyermeknevelői Klub Archívum – Felelős Szülők Iskolája (felelosszulokiskolaja.hu)

Ízelítő az eddigi előadásainkból a teljesség igénye nélkül:

(464) KórházSuli – a tartós gyógykezelés alatt álló gyerekek tanulásának támogatása – YouTube

(464) Mindennapi kenyerünk – Hogyan ünnepelnek a különböző generációk?Szokások, rítusok, értékrend – YouTube

(464) Óvodából iskolába – az átmenet segítése szakértői szemmel előadás – YouTube

(464) Tanár vagyok! És? – milyen egy tanár élete?! Balatoni József, alias Jocó bácsi, történelemtanár, író – YouTube