Gyógyszertár, ahol pirulák helyett verseket írnak fel

szívet formáló füzet

Gyógyszertár, ahol pirulák helyett verseket írnak fel

Megnyílt az első olyan gyógyszertár Nagy-Britanniában, ahol pirulák helyett verseket írnak fel.

Versekkel gyógyító gyógyszertár? Az első hallásra meghökkentő hírt a Transindex.ro oldalon olvastuk.

A Nyugat-angliai Shropshireben nyílt meg a világ első olyan gyógyszertára, ahol pirulák helyett verseket adnak a „pácienseknek”. A verspatika ötletét Deborah Alma brit költő találta ki, aki maga tevékenykedik „gyógyszerészként” az általa megálmodott létesítményben.

Verspatika kirakata.

A költő vallja, hogy az általa felírt versek segítenek a pácienseknek a stressz és a fáradtság leküzdésében, de a „megtört szíveket” is „gyógyítják”. Természetesen a verseket nem csak úgy találomra adja, nehogy valami mellékhatás miatt beüssön a gikszer. A „gyógyszerésznek” állt költő egy konzultációra hívja a „pácienseket”, ahol feltesz nekik néhány kérdést, az egész folyamat pedig hasonlít egy valódi kivizsgáláshoz. Miután ez megtörtént, Alma „terápiás” verseket ír fel a „pácienseinek”, majd gyógyulni küldi őket.

A teljes cikket elolvashatjátok Transindex.ro portálon.

Kép: news.sky.com/ a Transindex.ro