Lapozd fel a zsenit! Gyerekkönyv Da Vinciről

Leonardo da Vinci, az időtlen zseni címmel jelent meg a Móra Kiadó gondozásában Davide Morosinotto könyve a Nagymenők c. sorozat részeként.

Leonardo da Vinci a reneszánsz meghatározó alakja volt: festő, szobrász, zenész és feltaláló egy személyben. Zseninek született, aki mert tévedni, és a határokat feszegette. Ugyan sokszor nem fejezte be műveit, képtelennek tűnő terveiben pedig kevesen hittek, mégis mindig meg tudott újulni. Művészként és gondolkodóként is jócskán megelőzte korát. Kolumbusz Kristóf és Kleopátra után most az ő alakját állítja fókuszba a Nagymenők-sorozat: a polihisztor életének kulisszái közé vezet a Leonardo da Vinci, az időtlen zseni című könyv.

A vagány illusztrációkkal ellátott ismeretterjesztő mű terjedelme és stílusa okán is vonzó olvasmány (nemcsak) az iskolás korosztály számára. Történelem, rajz, technika, sőt, környezetismeret/biológia órán is idézhetünk belőle, fellapozhatjuk könnyed délutáni szórakozásképp, de levehetjük a polcról akkor is, amikor a példaképekről, a kiemelkedőt alkotó híres emberekről, a teendőink összeegyeztetéséről vagy tehetségről és szorgalomról esik szó otthon: Leonardo da Vinci sokoldalúságába, ha sok év távlatából is, de mi is bepillantást nyerhetünk. És ha szeretnénk, a nyomdokaiba is léphetünk a magunk tehetségeinek kibontakoztatásával.