Megvan a 2022/23-as tanév rendje, az iskolai szünetek időpontjai is

tanév rendje

Megvan a 2022/23-as tanév rendje, az iskolai szünetek időpontjai is

Mint a Magyar Közlönyben megjelent, idén, a 2022/2023-as tanévben a tanítási év első tanítási napja 2022. szeptember 1. (csütörtök) és az utolsó tanítási napja 2023. június 15. (szintén csütörtök). Végzősök esetében középfokú iskolában május 4., két évfolyamos részszakmára való felkészítést folytató szakiskolákban május 31. lesz a tanév vége.

A szünetek esetében pedig a szünet előtti utolsó tanítási napok dátumától a szünet utáni első tanítási napok dátumáig értelmezve:

• Őszi szünet: október 28., péntek a szünet előtti utolsó tanítási nap, november 7., hétfő a szünet utáni első.
  • Téli szünet: december 21., szerda az utolsó, 2023. január 3., kedd az első tanítási nap.
  • Tavaszi szünet: 2023. április 5., szerda az utolsó, április 12., szerda az első tanítási nap.

A tanköteles tanulókat jövőre április 20-21-én kell beíratni az iskolába. Az őszi érettségiket október 14-től 27-ig lehet majd írni, szóbelik pedig emelten november 10-14., középszinten november 21-25. között lesznek. A tavaszi írásbeliket május 5-től 26-ig lehet majd írni, a magyar 8-án, a matek 9-én lesz.

A Közlönyben az eddigieknél később jelentek meg a következő tanévre vonatkozó információk – tavaly például már június elején lehetett tudni, mikor lesznek a szünetek, tanítási napok. A DK korábban „Mióta Pintér Sándorhoz került az oktatásügy, már a tanév rendjét sem tudják kitalálni a minisztériumban” című közleményében ki is fejezte elégedetlenségét amiatt, hogy „pár héttel az iskolakezdés előtt még mindig nem született meg a 2022-2023-as tanév rendjéről szóló rendelet. Ez a hivatalos dokumentum elengedhetetlen az iskolák életének szervezéséhez.”

forrás: telex.hu

fotó: penzcentrum.hu