Ideje valamit feltalálni!
Miért szeretik a gyerekek a furcsa, bolondos professzorokat, akik mindig valamit kitalálnak? Mert új, mert érdekes, mert vicces, még akkor is, ha nem mindig sikerül a kísérlet, de van cél és a legfontosabb, hogy van benne titok. Gondoljunk csak bele, gyerekkorunkban hány bunkit építettünk, ahova a talált kincseket behordtuk, volt ott vízipisztolyozás, fáramászás és mindig valami terv, haditerv. Hát ilyen a kísérletezés is, ötletek, fantázia kell hozzá! A Da vinci Learning TV csatorna Ideje valamit feltalálni c.műsorában vízicsúszda, rakéta szörf, lebegőautó recepteket kaphatunk, hogy aztán együtt bütykölhessünk a gyerkőcökkel. Jó móka,észrevétlen tanulás! Akik pedig telhetetlenek azoknak ott a Kutatók Éjszakája is hamarosan!
Fókuszban: Technológia
Akkor huppanjunk le a kanapéra és szombaton vagy vasárnap délután 16 óra magasságában….és kapcsoljunk a Da vinci Learning TV-re, hisz itt a technológiák ideje! Mindennapi csodák, nagy találmányok és felfedezések vesznek körül bennünket, most fejtsük meg hogyan is működnek? És milyen új technológiák kifejlesztésén dolgoznak épp a tudósok?
Az Ideje feltalálni valamit sorozatban otthon készített rakétaautót, vagy épp a robotok fantasztikus világa nyílik meg előttünk. A fiatal feltalálók is inspirálnak majd, de a világot megváltoztató technológia, a Gutenberg nyomtatás titkait is felfedjük. Mindezt legnépszerűbb tudományos műsoraink segítségével.
Kutatók Éjszakája minden korosztálynak
Akik pedig úgy gondolják, hogy nagykanállal szeretnének a tudomány rejtélyes világába elmerülni szívből ajánljuk a szeptember 29-én megrendezésre kerülő Kutatók Éjszakáját, mely az ország 30 helyszínén közel 2000 izgalmas programot kínál, ingyenesen. Ezen a délutánon és estén megismerkedhettek a kutatói munka szépségeivel és izgalmával. Megtudhatjátok, hol és hogyan dolgozik egy kutató, milyen kihívások érik, és hogyan küzdi le a nehézségeket?
Ízelítőt kaptok abból, hogy a kutatók sokfélék, lehetnek laborban dolgozó, fehér köpenyes, szemüveges, kissé szórakozott professzorok, de lehetnek álmodozó fiatalok, dinamikus középkorúak, férfiak vagy nők is; és (időnként) dolgozhatnak autógyárban, búzamezőkön, tiszta térben, öntödében, az afrikai szavannán, csillagvizsgálóban, óceánjárón vagy egy vulkán tetején. A Kutatók Éjszakájára minden korosztályt várunk látogatóként!
365 ötlet, 365 napra
Sőt, aki szeretné, ha a könyves polcán is lenne egy tuti tudományos, érdekes kísérletezős könyv, annak a 365 játék, kísérlet és felfedezés a szabadban című könyvet ajánlom.
Ebben a könyvben jobbnál jobb ötleteket találsz. Lépj ki az ajtón, és indulhat a kaland!
Készíts bogárszállást, építs madárlest , ismerd fel az állatnyomokat , főzz a napon , dobálj szivacsbombát, készíts jéglámpást, termessz salátát a falon!
A szórakoztató és tartalmas időtöltéshez az év minden napjára találsz izgalmas feladatokat, válogass kedvedre!
Az egyszerű leírások, színes képek segítségével és a könnyen beszerezhető alapanyagok felhasználásával fedezd fel a természetet! Már kisiskolások is próbálkozhatnak.
Az őszi erdőben vagy épp az otthoni lomtalanításkor pedig számtalan , a kísérletezésre alkalmas hasznos , értékes tárgy kerül elő, szóval jól nézd meg, mit mire használsz majd!
Élvezzétek a feltalálás, felfedezést!