A Mikulás legendája – Letölthető színezővel!
Íme a Mikulás igaz története! Meséld el a gyerkőcödnek lefekvés előtt, holnap pedig színezzetek együtt!
Mikulás előestéjén a gyerekek serényen pucolják csizmácskájukat, hogy az ablakba téve a várva várt nagyszakállú reggelre megtöltse minden földi jóval.
A Femina írásából idézünk nektek egy történetet.
A Mikulás-hagyományok megteremtője, a 3-4. század fordulóján élt Miklós püspök személye körüli kultusz szinte annyi változatban él tovább, ahány nemzet számon tartja e téli ünnepet. Hogy gyermeked is többet tudhasson meg a szakállas jótevőről, meséld el a róla szóló egyik legszebb történetet, melyből az is kiderül, miért tesszük a zoknikat és csizmákat a kandalló fölé vagy az ablakba.
A szegény ember három lánya
Szent Miklós kisgyermekkorában elárvult, szüleitől nagy vagyont örökölt. Önzetlenségének és nagy szívének köszönhetően egész életében segítette a rászorulókat. Myra városában élt egy elszegényedett nemesember, aki azon búslakodott, hogy nemhogy hozomány, de betevő falat híján hogyan fogja megházasítani három lányát.
Egy napon Miklós püspök a házak között sétálva akaratlanul meghallotta a lányok vitáját arról, melyikük áldozza fel magát rabszolgának, hogy szegénységüktől szabadulva legalább egyikőjük férjhez mehessen. Megszánva őket még aznap este titokban visszatért a házhoz, és egy marék aranyat szórt a család ablakába. Majd egy évvel később ugyanígy tett.
A harmadik esztendőben ugyanezen a napon nagyon hideg volt, Miklós bedeszkázva találta az ablakot. Ekkor felmászott a ház tetejére, hogy a kéményen át dobja be az aranyat. A legkisebb lány éppen ekkor tette harisnyáját a kandallóra száradni, így az arany belehullott. Végül mindhárom lány férjhez mehetett, a segítség pedig megmentette a családot a szegénységtől és a szégyentől.
Szent Miklós nemcsak életében segítette az elesetteket, a legendák szerint halála után is többször megjelent, ha szükség volt rá. Ha szeretnéd, hogy gyerekes is higgyen a csodákban és a szeretet erejében, mesélj neki róla!
ITT találod a meséhez tartozó Femina-színezőt!
A femina.hu cikkéből másik két legendát is olvashatsz a Mikulásról!