A nagynénik dicsérete

anya lánya átkarolják egymást

A nagynénik dicsérete

A nagynénik minden gyerek életében nagyon fontosak. Szerepük nem kisebb, mint a szülőké vagy nagyszülőké. Különleges helyet foglalnak el az unokahúgok és unokaöcsik életében. Éppen ezért nagynéninek lenni nem is egyszerű feladat, viszont nagyon hálás.

Ha olyan szerencsés vagy, hogy van nagynénid, pontosan tudod, mennyire jó dolog ez. Ő egy igazi barát, aki veled van az örömökben, a játékban és akkor is, ha támogatásra van szükséged. De hogy alakul ki ez a fontos nagynéni szerep? Erről írt a kuffer.hu!

A nagynénik a legjobb bébiszitterek

édesanya a babájával, örömA nagynéni egyike azon kevés embereknek, akik születése óta ismerik a gyereket, ezért sokszor vigyáztak is rá, ismerik a szokásait, a fejlődésének folyamatát. Kire bíznák a szülők szívesebben a gyereküket, mint egy ilyen családtagra?

A nagynénik a legjobb (felnőtt) barátok

Annak ellenére, hogy felnőtt, egy nagynéni igazi barát tud lenni. Mivel nem ő a szülő, egyenlő félként beszélgethet a gyerekkel, megtalálhatja vele a közös hangot, miközben mégis megőrzi a tiszteletet a gyerek részéről.

Ha valamilyen probléma merül fel, és a szülők nem tudják, hogyan beszéljék azt meg a gyerekkel, vagy a gyerek hiszi azt, hogy a szülei nem értik meg őt, egy nagynéni kiválóan közvetíthet közöttük.

A nagynénik a családi értékek reprezentánsai

Egy nagynéni segít a családi értékek kialakításában. A gyerek a szülei példáját követi, akik közeli barátságban állnak a nagynénivel, ezért egyfajta példaképnek tekintik őket a családi kapcsolatok kialakításában. Hozzá hasonlóan próbálnak meg kommunikálni a saját testvéreikkel és más családtagokkal. És mi lehetne értékesebb a szeretteidhez való erős kötődésnél?

A nagynénik sokat tudnak és nem félnek mesélni

A nagynénik jól ismerik a gyermek szüleit, ezért sokat tudnak mesélni róluk a gyereknek az ő fiatalságukról, emlékeikről, élményeikről. A nagynénin keresztül a gyerek más szemszögből is láthatja a szüleit, és sok érdekességet tudhat meg, melyen keresztül jobban megértheti őket.

A nagynéni szerepe a gyermek életében nem lehet mellékes. Fontos személy, aki része a családnak, a családi életnek! Becsüljük meg őket!

A teljes írást a kuffer.hu oldalon tudod elolvasni.