A kézimunka az agy jógája
Manapság már kiveszőben van nagyanyáink egyik legfőbb hobbija, a kézimunka. Pedig a kötésnek, horgolásnak és varrásnak sokkal több haszna volt annál, mint hogy mindig akadt egy újabb csipkeabrosz…
A neurológusok azt állítják, hogy a kézimunka gyakorlása az agy jógája, azaz olyan tevékenység, ami képes karbantartani anélkül, hogy extrém túlerőltetésnek tenné ki – írja a Ridikül cikke.
A kötéstől a hímzésig mindegyik fajtája kreatív elfoglaltságot jelent, azaz kiváló unaloműző, aminek hasznos végeredménye méltán tehet büszkévé minket.
Kössünk hidat a generációk közé
Ehhez azonban az kell, hogy kezünk képes legyen véghez vinni az apró, trükkös mozdulatokat. Ennélfogva a kézimunkázás fejleszti a finommotoros készségeinket, ezért már gyerekkortól kezdve nyugodtan ajánlhatjuk. Sőt, kiváló lehetőséget nyújt a generációk közti szakadék áthidalására: a kötés vagy a varrás olyan hobbi, amit a nagymama vagy akár dédnagymama taníthat a lányának, az unokájának, továbbadhatja a családi hagyományt.
Megnyugvás a szálak között
A kézimunkázás monotonitásával csillapítóan hat az idegekre, s mivel kreatív elfoglaltságot is jelent, nagyszerű stresszűző, feszültségoldó módszer. Nem véletlenül kötnek a koraszülöttjükért aggódó anyák a folyosón ülve, vagy tették ezt a nők a háború idején. A gyerekeknél enyhítheti a szociális problémákat, javíthatja a koncentrációs képességeket, és még matekból is jobb eredményeket érhetnek el.
Ha érdekel, milyen további nagyszerű hatása van testre és lélekre egyaránt a kézimunkázásnak, olvasd el a ridikul.hu-n megjelenő teljes írást.