Várjuk madárdallal a tavaszt!
Ahogy közeledik a tavasz és a jó idő, egyre többfelé ébredhetünk madárcsicsergésre. Ha nem halljuk ki a madarak kórusából, melyik dal kié, vagy a város zajától egyáltalán nem halljuk a madarakat, csempésszünk tavaszt és jókedvet a lakásba úgy is, hogy megmutatjuk a gyerekeknek, melyik kismadár, hogy trillázik! Madárdallal teli szép tavaszt remélünk! Egy kis segítség hozzá!
A madárdallal színesített tavaszvárás ötletét a sokszinuvidek.24.hu cikkében olvastok.
Széncinege
Bár a legtöbb széncinege nem vándormadár és kizárólag a nagyon hideg, kemény telek elől vándorolnak délre, tavasz előtt csak ritkán hallatják a hangjukat.
Jól alkalmazkodtak az ember által megváltoztatott körülményekhez, ezért gyakran találkozhatunk velük parkokban, kertjeinkben.
Könnyedén azonosítható madárfaj, fekete fejjel és nyaki résszel, feltűnő fehér orcával, míg testének felső része olívazöld színű és testének alsó részei sárga színűek, némi eltéréssel a különböző alfajok esetében.
Fülemüle vagy más néven csalogány
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület által 1995-ben „Az év madarává” választott fülemüle az egyik legismertebb énekesmadárfaj hazánkban.
A telet Nyugat- vagy Közép-Afrikában tölti, áprilisban tért vissza és körülbelül szeptember közepéig marad.
Nem véletlenül nevezték Blaha Lujzát is a nemzet csalogányának.
Ökörszem
Az ökörszem is azok közé a szellemmadarak közé tartozik, melyek bár ott vannak a téli tájban, de ilyenkor nincs állandó járásuk. Egy-egy látogatásuk között nemcsak napok, de akár hetek, hónapok, sőt évek is eltelhetnek.
Télen nagyobb távolságokra is elkóborol, ilyenkor olyan helyeken is gyakori, ahol egyébként nem költ
A két királykafaj után kontinensünk harmadik legkisebb madara, tömege alig 6–7 gramm körül alakul.
Magyarországon főként a nyugati és északi megyékben, párás völgyek, folyó- és patakpartok sűrűjében költ.
Még több madárdalt szeretnél hallani? Itt, az eredeti cikkben találsz: sokszinuvidek.24.hu.