Plusz egy év óvoda: fontos infókat tett közzé az Oktatási Hivatal, megvan a kérelmezés határideje
Január 18-ig kell benyújtaniuk kérelmüket azoknak a szülőknek, akik szeretnék még egy évig óvodában tartani a gyermeküket. – írja az eduline.hu oldal.
„A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a hatodik életévét betölti, tankötelessé válik. Indokolt esetben a gyermek a szülő kérelmére és az Oktatási Hivatal ezt támogató döntése alapján további egy nevelési évig óvodai nevelésben vehet részt” – írja az Oktatási Hivatal (OH).
A kérelmeket 2022. január 18-ig kell benyújtani, ha valaki ezt lekési, akkor nem kérelmezheti, hogy a gyermeke később kezdje el az általános iskolát (ez a határidő azokra a gyerekekre vonatkozik, akik 2022. augusztus 31-ig betöltik a hatodik évüket, de szüleik nem szeretnék, ha 2022 szeptemberében elkezdenék az általános iskolát).
„A tankötelezettség korábbi megkezdése iránti kérelmet a szülő/gyám, vagy szülői kérelem hiányában a gyámhatóság nyújthatja be. Amennyiben a szülői felügyeleti jogot a szülők közösen gyakorolják, a kérelmet benyújtó szülő nyilatkozik arról, hogy a kérelemben foglaltakkal a másik szülő egyetért” – írja a hivatal.
A kérelmet Ügyfélkapun vagy postán lehet benyújtani, e-mailben nem. „Az e-mailben beküldött dokumentumok alapján a tankötelezettség megkezdésének halasztására irányuló eljárás nem indul meg” – figyelmezteti a szülőket az OH. A kérelem űrlapja és a kitöltési útmutató csak 2021. december végétől lesz elérhető az ohtan.oh.gov.hu oldalon.
Mi lesz az SNI-s és a BTMN-es gyerekekkel?
A cikk folytatása az eduline.hu oldalon olvasható.
Iskolaérettség kontrollpontjai; mit mérnek, milyen adat, mire utal, miként kérhet segítséget a szakember – óvodapedagógus, vezető, és vagy akár a szülő, ha bizonytalan abban, hogy a gyereke képes lesz-e 2021 őszén beállni a sorba?
Különleges esetek, akik nem „érettek”, más tempóban fejlődnek – megijedjünk vagy se?
Milyen gyereknek, milyen iskola? Milyen tanítónéni? Milyen közösség való?
Ezeket a kérdéseket és még számtalan másikat körbejártunk a Felelős Szülők Iskolája szakértőivel, nézzétek meg az erről szóló videónkat: