Generációk harca a figyelemért – Hogyan tanuljunk egymástól, egymásért? – ünnepi interaktív könyvbemutató
„A figyelmetlenség társadalmában élünk és ennek megváltoztatása nem fog működni megértés és elfogadás nélkül.” – fogalmaz Steigervald Krisztián, generációkutató, a Felelős Szülők Iskolája szakértője, akinek a napokban jelent meg új könyve, mely könyvbemutatójára 2023. május 31-én kerül sor a Márai Sándor Művelődési Ház dísztermében.
Steigervald Krisztián, a közgazdászként és coachként is egyaránt aktív szerző első könyve, a Generációk harca – Hogyan értsük meg egymást? idehaza elsőként vállalkozott a generációk közötti kommunikációs különbségek bemutatására. A 2020-ban megjelent – és azóta is a sikerlistákon szereplő – kötet várva várt folytatása ezúttal a figyelem és a figyelmetlenség fogalmát helyezi a fókuszba. Kinek mit jelent a figyelem? Milyen szokások, családi szabályok és hagyományok alapján döntjük el, mire figyeljünk és mire nem? Milyen mértékben rendezte át az életünket, hogyan tereli a figyelmünket a digitális tér? Miért van annyi figyelemzavaros gyerek és felnőtt a társadalmunkban? Egyáltalán képesek vagyunk még ebben a zajban figyelni egymásra? És önmagunkra?
A Generációk harca a figyelemért érzékeny témákat is érintő könyve személyes példák és kutatások alapján, kommunikációs, pszichológiai, mentálhigiénés, valamint pedagógiai szempontokat egyaránt figyelembe véve vizsgálja a generációk tartalomfogyasztását, értékrendjét és emberi kapcsolatait a szerzőtől már megszokott közvetlen, érthető stílusban – számos aha! élménnyel szolgálva az olvasónak.
Egy különleges esemény lesz ez, mely fókuszában a FIGYELEM áll, mint a manapság „legdrágább emberi érték, ajándék”. A figyelem az emberi érzelmek kötőszövete. A hiánya égető, akár családban, akár önismeretben, akár munkahelyi környezetben, de említhetnénk a művészetet vagy a sportot is.
Generációk harca a figyelemért – Hogyan tanuljunk egymástól, egymásért?
Ünnepi interaktív könyvbemutató
május 31., szerda 18:00
Márai Sándor Művelődési Ház, díszterem – 1013 Budapest, Krisztina tér 1.
A könyvbemutató résztvevői:
Író:
Steigervald Krisztián, generációkutató, coach
Szakértő-vendégek:
Tibenszky Moni Lisa, oktatási újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője
Balatoni József, alias Jocó bácsi, történelemtanár, író, influencer
Moderátor:
Korentsy Márta, a Partvonal Kiadó vezetője
figyelmünket a digitális tér?
társadalmunkban?
egymásra?
A könyvbemutató beszélgetést követően könyvvásárlási és dedikálási lehetőséggel várjuk a résztvevőket.
A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött, jelentkezéseket a következő címre várjuk: bit.ly/3M9UEPS
További információk a bemutatóról ITT.
Ajánlások, vélemények a könyvről:
“Steigervald Krisztián a tőle megszokott könnyedséggel és magabiztossággal kalauzol minket a különböző generációk világában, bemutatva meghatározó élményeiket és az abból fakadó jellegzetes működésmódjukat. Egy biztos: mire a könyv végére érünk, jó néhány előítéletünk semmivé foszlik, pontosabban és mélyebben értjük az előttünk járókat és az utánunk haladókat egyaránt, miközben önmagunkra is rácsodálkozunk.”
Orvos-Tóth Noémi
“Széchenyi után végre van egy újabb Hídemberünk. Csak ő nem a Duna két partját, hanem számtalan generációt köt össze. Hiszen azáltal, hogy jobban megismerjük, jobban meg is értjük mind magunkat, mind egymást, ami így javítja a kommunikációnkat, azon keresztül pedig az együttműködési hajlandóságunkat, ami a magánéleti és szakmai túlélésünk záloga. Mert soha korábban nem volt annyira igaz a mondás, hogy egyedül nem megy. Úgyhogy annak, aki szeretné, hogy a jövő róla (is) szóljon, Krisztián könyve kötelező olvasmány.”
Krizsó Szilvia
„Elkezdtem, mert megkértek rá. Aztán nem tudtam letenni, csak faltam a betűket. Még azokra a kérdésekre is kaptam választ, amit fel sem tettem. Sokszor érezzük azt, hogy hiába beszélünk egy másik generáció tagjának valamiről, sosem fogja megérteni, amit mondunk neki. A hibát benne keressük, néha magunkban. Valójában nincs hiba, csak a megfelelő figyelem hiányzik. És az, hogy belássuk, a meg nem értés valahol természetes is. Ezt a könyvet mindenkinek olvasnia kell, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz, hogy jobban rálássunk magunkra és másokra is.”
Balatoni József, Jocó bácsi
„Az elfogadás és a megértés könyve. Olvasás közben szülőként önismereti útra kerülünk, ahol a könyv lapjairól egy baráti hangú coachtól rengeteg útbaigazító táblát kapunk: nem direktívát, hanem lehetőségeket, hogy megértsük a hozott és tanult családi mintáinkat, a generációk közötti különbségeket, és átkeretezhessük szülőségünket (is). Értékes és hiánypótló olvasmány, ajánlom minden családi könyvtárba. Jó érzés olvasni és hagyni, hogy hatással legyen ránk – mert jót és jól üzen.”
Tibenszky Moni Lisa, oktatási újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapítója, az Edisonplatform Gondolkodói Körének tagja
Ajánló a könyvről:
Kedvcsináló podcast:
Generációk harca a figyelemért – Karc FM – YouTube
Könyvvásárlás:
Generációk harca a figyelemért – Hogyan tanuljunk egymástól, egymásért? (lira.hu)