Hej , Rákóczi, Bercsényi – PORT.HU tárlat Kuruc kori kalandok

Rajzpályázat plakát

Hej , Rákóczi, Bercsényi – PORT.HU tárlat Kuruc kori kalandok

RAJZPÁLYÁZAT ÁLTALÁNOS ISKOLÁS KOROSZTÁLYNAK

A Hadtörténeti Intézet és Múzeum és a Nemzeti Vágta közös rajzpályázatot hirdet általános iskolai korosztálynak, nektek. 2011 a Rákóczi Szabadságharc leverésének 300. szomorú évfordulója ugyan, de kiváló vitézek harcoltak e korban, és vitték a huszári harcmodor jó hírét Európa szerte. Bercsényi Miklósra, Rákóczi fejedelem híres hadvezérére és fiára, Bercsényi Lászlóra, hőseinkre emlékezik ebben az évben a Nemzeti Vágta.

Bercsényi László volt az, aki Franciaországban tanította a magyar huszári harcmodort az ottani katonáknak. A Bercsényi-huszárok ma is létező ezrede a legrégebben fennálló francia katonai egység, – Les hussards de Bercheny; hivatalos nevükön 1er Régiment de Hussards Parachutistes (1er RHP), azaz Első huszár ejtőernyős ezred.

Van 2 izgalmas történet e kiírásban az ifjú és nagyon bátor Bercsényi László hőstetteiről.

1. Atyámuram, tegyen engem katonává! – a szökés
  2. Rákóczi urunk megmentője – a fejedelmi testőr

Azt szeretnénk, hogy válassz belőlük, és rajzold le, éld bele magad, mintha Te lennél a bátor Bercsényi László vitéz!

info: http://vagta.hu/bercsenyi/