4 szilveszteri finomság gyerekeknek

4 szilveszteri finomság gyerekeknek

Ha gyerekekkel ünnepeljük az év utolsó napját, kedveskedjünk nekik mókás ételekkel és nassolnivalókkal, valamint alkoholmentes italokkal. Négy olyan könnyen elkészíthető, ötletes fogást szedtünk össze, amelyek garantáltan jó kedvre hangolják a kicsiket. Ki tudna ellenállni a házi csipsznek, az ínycsiklandó narancsbólénak vagy a virsliből készült ezerlábúnak? 

Idén dobjuk fel egy kicsit az évközben is unásig ismételt virslit, nassolnivalókat és felejtsük el az egyszerű kölyökpezsgőt. Ha estére szendvicsekkel is készülünk, a gyerekeknek szántakat dekorálhatjuk különlegesen, vicces arcokat formázva a zöldségekből, olívabogyóból, szendvicskrémekből. De készíthetünk külön nekik szánt ételeket és nassolnivalókat is.

Négy olyan könnyen elkészíthető, ötletes fogást szedtünk össze, amelyek garantáltan jó kedvre hangolják a kicsiket. Ki tudna ellenállni a házi csipsznek, az ínycsiklandó narancsbólénak vagy a virsliből készült ezerlábúnak?

Egyszerű és egészséges nasi: sajt- és sárgarépa csipsz
Az ünnepek alatt egy kicsit engedékenyebbek vagyunk a kicsikkel akkor is, ha esetleg az év többi napján szigorúbban szabályozzuk az étrendjüket. A házilag is egyszerűen elkészíthető sajt- és répacsipsz remek alternatíva lehet a boltban kapható, adalékanyagokkal dúsított egészségtelen nassolnivalók helyett.


Tipp:
A sajtcsipszet ízlésünk szerint fűszerezhetjük pici köménymaggal, nyers vagy szárított bazsalikommal, pirospaprikával vagy más kímélő fűszerrel.

Ezerlábú virsliből és tésztából
Remek ötlet, hogyan dobjuk fel a szilveszteri virslit. Elsőre kicsit bizarrnak tűnik a virslibe lábak gyanánt szurkált spagettitészta és a belőle készült ezerlábú, de a gyerekek biztosan imádni fogják. Egy kis odafigyeléssel egyszerűen elkészül és még a csöppségeket is bevonhatjuk a konyhai munkálatokba.


Könnyű édesség: joghurtos tortácska eperrel és kukoricapehellyel
A dekoratív, apró tortácska ideális ünnepi édesség a gyermekeknek. A könnyű tésztával gondoskodhatunk arról, hogy csemeténk ne csapja el a hasát. A gyerekek által egyébként is kedvelt gabonapelyhek remek rostforrások. Bár a natúr, cukrozatlan kukoricapehely és társaik a legjobbak, az ünnepre való tekintettel használhatunk más reggelizőpelyhet is ehhez az édességhez, és az epret is helyettesíthetjük a gyerek kedvenc gyümölcsével.

Színes narancsbólé

Mivel a gyerekek szinte kivétel nélkül szeretnék megkóstolni a felnőtteknek készült alkoholos italokat és dekoratív koktélokat, készítsünk nekik alkoholmentes bólét kölyökpezsgőből, narancsból és gyümölcsléből!

A cikk forrása a Harmonet.hu oldala, kattints IDE.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.