Ezért fontosak a közös családi étkezések
Saját étkezési szokásaid nagyobb hatással vannak kisgyermeked felnőttkori egészségére, mint gondolnád.
Élete első 1000 napjában tőled és a többi családtagtól tanulja, mit és hogyan egyen. A közös étkezéseknél aligha van jobb alkalom arra, hogy megmutasd neki, milyen a kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás. Ezzel a hozzáállással nemcsak a köztetek lévő kötődést erősíted, hanem sokat teszel az olyan népbetegségek megelőzéséért is, mint az elhízás, cukorbetegség, a szív- és érrendszeri betegségek.
Kevésbé valószínű, hogy kisgyermeked később elhízik
Kutatás támasztja alá, hogy azok a gyermekek, akik legalább heti három alkalommal (tehát nem csak évente egyszer-egyszer, ünnepek idején) együtt étkeznek családjukkal, kisebb eséllyel lesznek túlsúlyosak. Az 1-3 éves kisgyermekek utánzással tanulnak. Ha azt látják, hogy szüleik és nagyobb testvéreik jóízűen, élvezettel fogyasztják az egészséges, zsírszegény ételeket, zöldségeket és gyümölcsöket, akkor ezt a mintát követik később is, amikor már ők választják meg, mit esznek.
Gazdagodhat a szókincse
Ha odafigyelsz arra, hogy a közös családi étkezést ne zavarja meg háttértévézés, okostelefon vagy tablet használata, akkor a családtagok végre egymásra figyelhetnek, beszélgetnek. Válassz olyan témákat, amelyekbe beszélni tanuló kisgyermeked is könnyedén bekapcsolódhat: az ételek nevének, alapanyagainak, színének megnevezése kézenfekvő, így játékos formában gyakorolhatjátok az új szavakat.
A további előnyökről az Első 1000 nap oldalán olvashatnak, ahol a menü megtervezéséhez is adnak tanácsokat.