9 dolog, amivel meg kell békélned, ha totyogót nevelsz

kisbaba boldogan tapsol

9 dolog, amivel meg kell békélned, ha totyogót nevelsz

Egy totyogót nem érdekel, hogy rendet szeretnél a lakásban, tisztaságot a konyhában. Őt egy dolog érdekel: a vágyai. Minél hamarabb belátod, annál könnyebb dolgod lesz.

Ha kisgyereked van, el kell fogadnod, hogy bizonyos értelemben ő irányít: nem akkor fog elaludni, amikor te szeretnéd, nem lesz mindig rend és tisztaság, ahogy neked jó lenne, és így tovább. Sokkal boldogabb leszek, ha ezeket hamar belátod és nem próbálsz küzdeni ellene – írta a bellybelly.hu alapján a babaszoba.hu.

Étel a padlón

Szőnyeg, milyen szőnyeg? Attól a pillanattól kezdve, hogy a baba elkezd az anyatejen kívül mást enni, számíthatsz rá, hogy a padlón sokszor lesz étel. Igen, vannak olyan babák, akik dobálják az ételt, amikor ismerkednek a szilárd táplálékokkal. Arra érdemes figyelni, hogy csak egy olyan helyiség legyen a lakásban, ahol étkeztek, de azért így is számíthatsz arra, hogy foltok lesznek a hálószoba szőnyegen is.

Állandó taknyosság

Törölgetheted folyamatosan az orrát, de fogadd el, hogy a kisgyerekek sokszor náthásak, folyik az orruk és bizony, nem mindig vagy olyan gyors, hogy ez ne legyen látványos, mások számára is?

Hajnali ébredés

Hajnalok hajnalán arra ébredni, hogy valaki a fejeden ugrál, hát nem a legjobb érzés. Márpedig számíthatsz arra, hogy ez be fog következni. Nem tudod meggyőzni arról a kisgyereked, hogy menjen vissza aludni, egyszerűen szeretnek korán kelni. Sokkal egyszerűbb, ha nem bosszankodsz emiatt, inkább beletörődsz.

Állandóan késében lenni

Időben eljutni valahova? Képtelenség! Ellentétben egy nagyobb gyerekekkel, a totyogók szeretnek egyedül járni, akkor is, ha ez 15 évig tart, mert minden egyes kőnél meg kell állni és minden rovart észre kell venni.
Folytatás (mindig ugyanazt a mesét olvasni; megküzdeni a hisztivel; kövek a zsebben; kosz; idióta felnőttek) a babaszoba.hu oldalán!
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.