25 aranyos találós kérdés gyerekeknek, ami fejleszti a logikai gondolkodást és a szókincset

Hosszú utazásra készültök, vagy orvosi váróban vagytok kénytelenek órákon át várakozni? Szórakoztató és egyben hasznos időtöltés lesz, ha előszedsz a tarsolyodból néhány ötletes találós kérdést: amellett, hogy észrevétlenül röppen el a várakozás hosszú ideje, gyermeked különféle képességei – többek között a logikai gondolkodása, kreativitása, szókincse, nyelvérzéke – is fejlődnek játék során.

Hány találós kérdést sikerül megfejtenetek? Csalni nem ér – a megoldásokat csak a végén nézzétek meg, a cikk alján!

1. Éppen olyan, mint egy kefe, mégsem fésülködhetsz vele.

2. Szereted vagy nem szereted, ha megeszed, megkönnyezed.

3. Fúr-farag, de mégsem ács, kopog, mint a kalapács. Fák orvosa, doktora, erdőben az otthona.

4. Szép leányka ül a fán, piros ruha derekán, szíve olyan mint a kő. Tudjátok, ki lehet ő?

5. Éjjel-nappal mindig jár, mégis egy helyben áll.

6. Fent lakom az égen, melegít a fényem. Sugárból van bajszom, este van, ha alszom.

7. Tollazatom színes, pompás, megismétlem a mondókád.

8. Két kezemmel füled fogom, ott csücsülök az orrodon.

9. Tavasszal kap levelet, s ősszel küld csak választ, de nem egyet, nem is kettőt, hanem sok-sok százat.

10. A bajusza égnek áll, a borbélyhoz mégse jár. A konyhában üldögél, egeret fog, azzal él.

11. Sünilabda, zöld a színe, ősszel pottyan le a fűbe. Benne barna golyó lapul, nagyot pattan, hogyha gurul.

12. Lassan vánszorogva mászom, a házamat sose látom.

13. Púp a hátán, de nem bánja, sivatagot körbejárja.

14. Éjjel-nappal mindig forog, mégse szédül el.

15. A füledbe zizegek, meg is csíplek, ha lehet.

16. Ismerek két péket, de furcsák, nézzétek! Az egyik nappal süt, a másik éjjel süt, mégsincs kenyerük.

17. Szépnek tart felnőtt és gyerek, pedig csúf hernyóból kelek.

18. Szürke színű a bundája, hosszú, vékony farkincája, finom sajt a vacsorája, ravasz macska les reája.

19. Éjjel, nappal hálót szövök, és azon át föl-le jövök.

20. Vízben élek, brekegek, ismertek-e, gyerekek? Szúnyoglábon élek, a gólyától félek.

21. Icipici lánynak pettyes a ruhája, kezedre ül, elszáll, s csak bámulsz utána.

22. Két füle van, mégsem hall. Mi az?

23. Nagy hidegben jég leszek, nagy melegben pára. szárazságban rálocsolnak, fűre meg a fára.

24. Esik eső csepereg, sárga levél lepereg. A nap is már rövidebb, melyik évszak lehetek?

25. Varázsbotja nincsen neki, de a tájat eltünteti. Mikor leszáll, azt sem tudod, merre van a pisze orrod.

Megoldások

forrás: www.csaladinet.hu

• ügyvezető

Vargacz Alexandra