Tűzoltó, katona, szoftverfejlesztő

A jelen és a jövő szakmáit bemutató, ingyenes gyerekkönyvet jelentetett meg az NNG Varró Dani verseivel és Baranyai (b) András rajzaival.

Lehet és kell azon vitatkozni, hogy hány éves (hónapos?) korától érinthet meg vagy használhat a gyerekünk kütyüt, számítógépet, de arról nem, hogy a digitális tér életünk, munkánk, még inkább a jövőnk része. Mi leszel, ha nagy leszel te mai kisgyerek? A jövőt illetően az a hír járja, hogy a mai alsós gyermekeink 65 százalékának felnőttkorára olyan munkája lesz, amilyen ma még nem is létezik.

De vissza a jelenbe: talán nekünk felnőtteknek is akad olyan barátunk, ismerősünk, akiről tudjuk, hogy valami angolszász elnevezése van a munkájának, de, hogy a valóságban az pontosan mit jelent, már nem tudnánk megmondani… “Informatikus”- legyintünk egyet és lapozunk is. Szóval nekünk is jól esne, ha egy-egy IT munkakört konyha-, vagy inkább gyereknyelven mutatná be valaki.

Már nem kell várnunk, mert bemutatták a “Ha nagy leszek szoftvertesztelő leszek” c. könyvet, ami az NNG missziójaként, Varró Dani verseivel és Baranyai (b) András illusztrációival jelent meg, ráadásul ingyenesen elérhető, letölthető, színező formában is.

Szeretjük ezt a kezdeményezést, mert kiváló minőséget képvisel a koncepció, a tartalom és a megvalósítás terén.

Szimpatikus magatartás egy multi részéről az, hogy a hosszú távú jövőbe való befektetés céljából, a művészet eszközeit választja és a 6-10 éves korosztályt ajándékozza meg egy könnyen elérhető, jó arányérzékkel megalkotott művel, ami egyúttal az irodalmi és esztétikai nevelésre is alkalmas.

Szülőként az egyik legfontosabb feladatunk az, hogy kínálgassuk a gyerekeknek a világot. Minél szélesebb palettát mutatunk fel, annál könnyebben megtalálja majd azt a tevékenységet vagy munkakört, amiben kiteljesedhet. A gyerekek ma a munkakörök tekintetében azt látják, hogy egy műfordító, egy adatrögzítő vagy egy könyvelő ugyanazt csinálja: ül és pötyög a gépen. Pedig igen eltérő képességeket és személyiségtípusokat igényelnek a különböző munkák. Az életviteli különbségekre is kitérnek a versek, mert nem baj, ha egy szakmai orientációnál a szülő és a gyermek a személyiséggel összeegyeztetve figyelembe veszik ezeket a szempontokat.

A könyvecske részünkről bevizsgálva és “hitelesíttetve”, ugyanis főként a 9-10 éves fiúk körében igen nagy népszerűségnek örvend.