Tinikönyv a mentális zavarokról
A gyermek- és tinédzserkor mentális problémáiról írott könyvekkel nagyjából Dunát lehetne rekeszteni, Emily Palmer alkotása több okból mégis különleges: egyrészt a szerző maga is csak 19 éves, másrészt személyes tapasztalatból és motivációból ír – hívja fel a figyelmet a csalad.hu.
Az angol lány jelenleg üzleti vonalon folytat tanulmányokat, ám emellett jutott ideje arra, hogy megírjon egy elsősorban gyermekeknek és fiataloknak szóló könyvet.
A Scrambled Heads című alkotással elsősorban az volt a célja, hogy segédkezet nyújtson sorstársainak, és nem mellesleg bebizonyítsa, az ilyen problémákat nem kell szégyellni.
Emily Palmer betegségei (anorexia nervosa és szorongás) megtanították arra, hogy rendkívül fontos a családon belüli kommunikáció, hogy a szülők és a gyermekek ugyanúgy tudjanak a szellemi, mentális állapotról beszélni, mint a fizikairól.
„Szeretnék segíteni egy olyan világ létrejöttében, ahol a mentális egészség kérdését megvitatják a gyermekekkel, és ahol nem csak suttogva beszélhetünk a tapasztalatainkról. Büszkén kellene beszélnünk azokról a sikerekről, amiket egy olyan betegség ellen értünk el, amely rendkívül sokat elvehet az életünkből” – nyilatkozta az elsőkönyves szerző a Huffington Postnak.
Emily Palmer természetesen nem csak a saját tapasztalatairól írt, beszélt tanárokkal, pszichiáterekkel, szülőkkel, gyermekkel is, hogy könyve a lehető legpontosabb, könnyen érthető, és pozitív üzentekkel teli legyen.
Fontosnak tartja azt is, hogy mind az iskolában, mind otthon nyíltan lehessen beszélni a mentális problémákról, ne kelljen szégyellni azokat, és mindenki tisztában legyen azzal, nyugodtan mesélhet a gondjairól.
A könyv szerzői kiadásban jelent meg, a bevételek 10 százaléka a brit Young Minds (Fiatal Elmék) alapítvány javára megy, ami a vezető, a gyermekek mentális egészségével foglalkozó brit alapítvány.
Az olvasók közül többen is nagyon dicsérték a könyvet. Egy kétéves kislány anyukája például azt írta, azért vette meg, hogy legyen mivel alátámasztani a gyermekével folytatott beszélgetéseket, hiszen azok éppen arról szólnak, milyen fontos, hogy az ember képes legyen őszintén megosztani az érzéseit, és persze azért, mert autista lévén szeretné, ha a kislánya megértené, mi miért történik.
Egy másik olvasó a könyv egyszerű nyelvezetét és a gyönyörű képeket dicsérte, mondván, ők rendszeresen beszélgetnek odahaza az érzéseikről, és arról, mi a teendő, ha nagyon szomorúak, vagy összezavarodottak.
http://csalad.hu/2017/07/04/tinikonyv-a-mentalis-zavarokrol
A kép forrása ITT.