Nem csak friss házasok igényelhetik a babaváró támogatást

szőke kisbaba kék szemekkel

Nem csak friss házasok igényelhetik a babaváró támogatást

Március 12-én, kedden jelennek meg a Magyar Közlönyben a családvédelmi akcióterv azon elemeinek szabályai, amelyek júliustól lépnek hatályba. Ezek között szerepelnek a babaváró támogatás részletei is.

Novák Katalin családügyi államtitkár az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta: a babaváró támogatás esetében csak formális hitelbírálat lesz, amelynek során azt vizsgálják, hogy az igénylők eleget tesznek-e a jogszabályi feltételeknek. A tízmillió forintos, szabadon felhasználható támogatást július 1-jétől 2022. december 31-éig lehet igényelni a bankfiókokban.

Kifejtette:

• az igénylő házastársak legalább egyikének hároméves biztosítotti jogviszonyának kell lennie,
  • a nőnek 18-40 év közöttinek kell lennie,
  • és legalább az egyik félnek első házasnak kell lennie.

Nem feltétel azonban, hogy friss házasok legyenek.

Az államtitkár azt mondta, hogy az ügyben tárgyalnak a Magyar Bankszövetséggel és ezen keresztül a magyar bankokkal. A felmerülő költségeket az állam megtéríti.

Egyértelműsítette azt is:

a három gyermek után járó újautó-támogatáshoz a meglévő gyermekeket is figyelembe lehet venni.

Novák Katalin közölte: készül egy olyan internetes aloldal is, amelyen a családok a szabályozás részleteiről tájékozódhatnak.