A testséma fejlesztése I.

szivacsnyomda

A testséma fejlesztése I.

szivacsnyomdaPszichológiai és pedagógiai vizsgálódások során a gyermekek jobb megismerésére különböző rajz-teszteket alkalmaznak a szakemberek. A vizsgálatok szerves része az emberrajz, amely jól mutatja annak az elérési szakasznak a jellemzőit, ahol a gyermek éppen tart és ahová eljutott.

Festés-testrészek, szivacsnyomdával

A játék lényege, hogy a gyerekek fiú- és lánybábut raknak össze úgy, hogy a maroknyomda elemeit festékbe mártják, majd egymás alá építve a részeket, emberformát állítanak össze belőle. Először az egész test összes elemét használhatják, ahol a ruhadarabok kapcsolódása segíti a gyerekeket a testrészek összeillesztésében. Így kezdődik!

Aztán a pedagógus csak egyes elemeket készít oda, vagy kitalálós játékként azt mondja: „Mi hiányzik? Oda tudjátok festeni?” És a rövidnadrág-cipő közötti láb elképzelésében, megrajzolásában a gyerekek a képzeletükre hagyatkoznak.

Aztán egyre jobban élvezik a kitalálást, majd egész jelmezeket alkotnak: katonát, királylányt. A hozzáfestett részletektől munkájuk egyedi, különleges lesz! A nyomda nem mint séma, hanem mint a gondolatok elindítója szerepel. De kell hozzá a pedagógus alkotó kreativitása, aki végigvezeti a gyerekeket ezen az úton.

írta: Csapucha Klára
Forrás: ovonok.hu