"Értéket képviselünk és adunk, amely egész életükre, értékrendjükre kihatással lesz."

Interjú Szitt Melinda balettoktatóval, koreográfussal

mozdulattancmuhely_gyerekek“Eltökélt szándékom a tehetséggondozás és a művészeti nevelés” – mondja Szitt Melinda a szolnoki főként gyermekeket képző Mozdulat Táncműhely megalapítója. A társulat harmadik éve működik együtt a Szolnoki Szimfonikus Zenekarral. Legújabb közös produkciójuk a Bolero tánckoncert január 4-én tánc és zene ünnepét hozza el a Városi Sportcsarnokba.

„A tánc szeretetét próbáljuk elsősorban átadni, de nem hiányzik a fegyelem és koncentráció sem az óráinkról, épp úgy, mint a játék. A kreatív tánc során például a gyerekek bizonyos szabályok mellett kreatívan mozoghatnak, mellyel nem csak mozgásuk, koordinációjuk, együttműködésük fejlődik, hanem ami a legfontosabb, a személyiségük. Értéket képviselünk és adunk, amely egész életükre, értékrendjükre kihatással lesz” – mesél Szitt Melinda az alapelvekről, amelyek a Mozdulat Táncműhely közösségét motiválják, működtetik.

A táncművész 16 éven át dolgozott a ritmikus gimnasztika magyar válogatottal, jelenleg a Magyar Táncművészeti Főiskolán tanít. Szolnokra szobrászművész férje által került, akivel közös hitvallásuk és eltökélt szándékuk a tehetséggondozás és a művészeti nevelés. Ez pedig nem csupán a próbateremben valósulhat meg: harmadik éve működnek együtt ugyanis a Szolnoki Szimfonikus Zenekarral, ahol a gyerekek a színpadon, nagyszámú közönség előtt is megmutathatják, mit tudnak.

„A közös munka a gyerekek fejlődésére, motiváltságára, értékrendjére kimondhatatlanul pozitívan hat. Minden közös koncert felejthetetlen élmény és óriási munka, a zenekar részéről is, ahol mindenkinek közösen, egymást segítve kell dolgozni” – mondja a Táncműhely megalapítója. Három évvel ezelőtt vettek részt először a Mese-est című koncertsorozatban, amelyet a zenekar művészeti vezetője, Patkós Imre álmodott színpadra. Azóta évenként egy-egy mesebalettet adnak elő a zenekarral. Ebben a gyerekek a főszereplők, az előadások közben így a közönségnevelés is megvalósul, hiszen ahogy a balettmester mondja: a tehetséggondozáson túl a táncművészetet szerető és értő közönség nevelése is céljuk.

Nemcsak a gyerekek, a felnőttek számára is szolgálhat újdonsággal a művészet újra meg újra: például tánc és zene összefonódása az opera-és balettművek által −, amely az új közös produkció, az újévi Bolero! tánckoncert során meg is valósul. A Verdi, Wagner, Ravel, Bizet és Csajkovszkij műveit felvonultató előadásban a koncerttermekben szokatlan módon koreográfiával kiegészített zeneműveket hallhat a közönség több száz zenész, énekes és táncos tolmácsolásában a Szolnoki Városi Sportcsarnokban január 4-én.

„Óriási megtiszteltetés részt venni az előadáson, igyekszünk méltóak lenni a felkérésre. A tánc főszereplő lesz az esten, így a tánc és zene közös ünnepének is nevezhetjük ezt a napot” – mondta el Szitt Melinda a januári előadás kapcsán, amelyben Földi Béla, a Budapest Táncszínház művészeti vezetője és koreográfusa, valamint Kulcsár Noémi, a Tellabor kortárs táncegyüttes vezetője is közreműködik. A tánckoncert nemcsak az opera –és balettirodalom legnagyobbjainak világát idézi fel, hanem a modern táncművészetbe is betekintést enged.

forrás: Kultúra.hu

Január 4-i újévi Bolero! Tánckoncert információk: itt