9 ingyenes múzeum március 15-én, ami tetszene gyermekednek

9 ingyenes múzeum március 15-én, ami tetszene gyermekednek

Bár kevesen tudják, a nemzeti ünnepeken számos múzeum ingyenesen látogatható – március 15-én, augusztus 20-án és október 23-án is. A CsaládiNet.hu összegyűjtött ezek közül néhányat, ami gyermeked számára is érdekes lehet.

1. Magyar Természettudományi Múzeum

A gyerekek egyik legkedveltebb múzeuma, itt található Magyarország legnagyobb természetrajzi (ásványtani, kőzettani, földtani, őslénytani, növénytani, állattani, embertani) gyűjteménye. A kicsiket az izgalmas leletek, bemutatók mellett interaktív, játékos feladatokkal várják.

A Dinókertbe és a Természetbúvár terembe március 15-én is belépőjegyet kell váltani. Az elmúlt évek tapasztalata alapján nagyon sokan keresik fel a múzeumot a nemzeti ünnepeken, érdemes felkészülni sorban állásra az épület előtt, és esetleg az épületen belül is.

Cím: 1083 Budapest, Ludovika tér 2-6.
Telefon: (36-1) 210-1085
A Kiállítási épület nyitvatartása:
10-től 18 óráig
Pénztárzárás: 17.30
http://www.nhmus.hu/

2. Néprajzi Múzeum

A múzeumban az eltérő közösségek, népcsoportok emlékeit gyűjtik a világ minden tájáról –  izgalmas kaland lehet a kicsik számára a látogatás. “A Néprajzi Múzeum nyitott kulturális tér, ahol összeér a múlt a mával, a tudomány a tanítással, ahol kultúrák és generációk találkoznak és beszélnek egymással.”

Cím: 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 12.
Telefon: (36-1) 472-2400
Nyitvatartás: Keddtől vasárnapig 10.00-18.00
http://www.neprajz.hu/

3. Aquincumi Múzeum

Aquincumot a “Magyar Pompeji”-ként is szokták emlegetni: a Római Birodalom korában létező település megmaradt falait, tárgyi emlékeit láthatjuk itt, köztük a Hercules Villát és egy megmaradt ókori fürdőt is. Ha gyermekedet egy kicsit is érdekli a történelem, Aquincumtól egyenesen el lesz varázsolva!

 

 

Cím: 1031 Budapest, Szentendrei út 135.
Telefon:  +36-1-430-10-81
Nyitvatartás: Kiállítás: november 1 – március 31. : 10.00 – 16.00
április 1 – október 31. : 10.00 – 18.00
Romkert: április 1 – október 31. : 9.00 – 18.00
november 1 – március 31. : száraz és csúszásmentes időjárás esetén látogatható
Hétfőn a múzeum zárva tart!
http://www.aquincum.hu

 

A teljes cikk a CsaládiNet.hu oldalán olvasható, a kép forrása itt.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.