10 éve járja az országot a vándor meseíró

egy férfi képet mutat a gyerekeknek

10 éve járja az országot a vándor meseíró

Interaktív meseelőadásokat, táborokat, mesefesztivált szervez, az olvasás és az alkotás örömeit, a magyar nyelv szépségeit és a természet szeretetét mutatja meg a kicsiknek országszerte Böde Péter.

Nem volt határozott elképzelése, igazán egy szakma sem vonzotta. De rajzolni már gyerekként is nagyon szeretett, imádott képregényeket készíteni, társasjátékokat kitalálni. Böde Péter ma ír, illusztrál, tanít, táborokat vezet, rovás kurzusokat tart, fest, mesefesztivált szervez.

Idén júniusig járja az országot és előadásokat tarto, majd nyáron családi tábort és 150 diáknak több tábort is indít. Szeptemberben alkot és pihen. Ősszel pedig rovás kurzus is lesz, ahogy már 5. éve minden ősszel. A 24.hu készített vele interjút.

Mikor döntötted el, hogy  vándor meseíró leszel? Egyáltalán tudatos döntés volt, vagy inkább a sors hozta?

Nem tudok határozott pillanatot, időt mondani, hogy mikor volt. Egy folyamatban vagyok, és szerintem ez mindig így marad. 10 éve nem mertem volna kimondani, hogy író (is) vagyok. Számomra Csukás István, vagy Jack London író. Csupa nagybetűvel. Azt sem mertem volna mondani, hogy tanító vagyok. Ma már hiszem, hogy nem csak vándor meseíró, hanem vándor tanító is vagyok. Mindig is hömpölygő folyam voltam, de megtaláltam a medremet.

Előadásokat tartasz gyerekeknek. Hogyan képzeljünk el egy ilyen órát, és milyen a fogadtatás a gyerekek részéről?

Interaktív előadást tartok. Bevonom a gyerkőcöket is. Saját készítésű könyveimen keresztül, játékos, humoros formában tanulhatnak az állat- és növényvilágról a résztvevők. Közben a magyar nyelv szépségébe,  sokszínűségébe; az olvasás és alkotás örömébe is betekintünk a fiatalokkal.

Kifejezetten alkotásra, gondolkozásra, tervek, célok megfogalmazására ösztönzöm a diákokat, úgy hogy közben elmondom nekik, miért tartom őket (is) egyedinek, különlegesnek és megismételhetetlennek. A 7000, diákoktól, ovisoktól kapott rajz, és az a rengeteg szeretet, amivel megajándékoznak nap mint nap, a legigazabb visszajelzések számomra, hogy élményt és jót adok nekik.

A teljes interjú a 24.hu oldalán olvasható.

Ha valaki szeretné nyomon követni Pétert, az megtalálja a facebookon, a honlapján, de a vándor meseíró csodás munkássága már az Instagramon is nyomon követhető.

És végül egy beszélgetés Péterrel, amiből többek közt azt is megtudhatjuk, honnan is kapta a Vándor Meseíró nevet.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.