21 váratlan helyzet, amire fel kell készíteni a gyereket

Mit kell tennie, ha gázszagot érez otthon? Mit tegyen, ha egyedül van otthon és valaki megpróbál bejutni a lakásba? Beszállhat-e idegenekkel egy liftbe, mihez kezdjen, ha az utcán éri a vihar? Hasznos gyűjtemény olyan a helyzetekről, melyekben pillanatok alatt megrémülhet, mégis nagyon fontos, hogy jól döntsön. Hogy mi a teendő ilyen esetekben, arra neked kell megtanítanod.

A Bright Side gyűjteményét kiegészítve a Csaladinet.hu olyan váratlan helyzeteket írt össze, amikre életbevágóan fontos, hogy felkészítsd gyermeked. Tedd fel neki az alábbi kérdéseket, a helyes megoldásokat pedig a cikk alján találod – a válaszai talán meg fognak lepni téged is.

1. Mit csinálnál akkor, ha nem lennének otthon a szüleid, és valaki megpróbálná kinyitni az ajtót?
  2. Elfogadhatsz édességet idegentől?
  3. Mit kell csinálnod, ha a konnektor elkezd füstölni, és egyedül vagy otthon?
  4. Egy idegen felnőtt segítségért kiált. Segítened kellene neki?
  5. Mit kell tenned, ha kutyák támadnak meg?
  6. Épp most ismerkedtél meg egy korodbeli gyerekkel. Elmehetsz vele, ha meghív a lakására?
  7. Mit kell tenned, ha gázszagot érzel otthon?
  8. Ha liftre vársz és idegenek lépnek melléd, be szabad szállnod velük együtt?
  9. Mit kell tenned, ha azt veszed észre, hogy valaki téged figyel?
  10. Kit engedhetsz be a lakásba, ha egyedül vagy otthon?
  11. Mit kell tenned, ha egy ismeretlen ember megragad és nem ereszt?
  12. Mit teszel, ha nagy tömegben találod magad?
  13. Mit kell tenned, ha az utcán ér egy nagy vihar?
  14. Mit kell tenned, ha megfenyeget valaki az interneten téged vagy a családodat?
  15. A barátaid azt szeretnék, ha játszanál velük a befagyott folyónál. Velük tartasz?
  16. Vehetsz ki gyógyszert az elsősegélydobozból, amikor a szüleid nincsenek otthon?
  17. Mit kell tenned, ha egyedül vagy otthon valamelyik szülőddel, aki rosszul lesz?
  18. Mit tennél, ha egy idegen hívna fel otthon és kérdezősködni kezdene?
  19. Beengedheted-e a lakásba azt az idegent, aki azt állítja magáról, hogy szerelő/villanyóra leolvasó/bármilyen más szakember?
  20. Hazamehetsz-e olyan emberrel az iskolából, akit még sosem láttál, ha azt mondja, hogy a szüleid kérték meg rá, hogy elvigyen?
  21. Elmehetsz-e megnézni a kedves, fiatal idegen kiskutyáit, amiket szeretne neked megmutatni?

A cikk folytatásáért és a helyes válaszokért látogass el a Csaladinet.hu oldalára!