7 tipp, hogy könnyebb legyen az indulás

7 tipp, hogy könnyebb legyen az indulás

Ugye számotokra is ismerős az a szituáció, mikor elmentek a gyerkőccel valami szuper helyre és mikor eljön az indulás ideje, akkor óriási harc következik? A legtöbb szülő szembesül ezzel a problémakörrel előbb vagy utóbb.

Mindenki nyilvánvalóan próbálja úgy nevelni a gyerekeit, hogy ezek a dolgok maguktól értetődően, könnyen menjenek, de ez a rész mégis sokszor iszonyúan nehéz.

Hogyan lehetne úgy befejezni egy kellemes programot, hogy a távozás se hagyjon keserű ízt a szánkban? Íme 7 tipp a gyerkoc.com oldalról, hogyan lehet megkönnyíteni a gyerekek  és persze a szüleik számára az elindulást a csúcs programokról.

Szabályok

Beszéljétek meg a szabályokat, mielőtt elindultok, mi hogyan lesz, mikor ott lesztek. Az egyik szabály például ez lehet:

“Mikor azt mondom majd, hogy itt az ideje az indulásnak, akkor is el kell jönnie mindenkinek, ha nem akar. Mindenki egyetért? Ez azt jelenti, hogy még ha éppen nagyon jól is érezzük magunkat, akkor is vesszük a cipőnket és indulunk.”

Megpróbálhatod játékosan is, például: “Na és mi van, ha valami olyasmit csináltok éppen, amit nagyon szerettek és még nem szeretnétek abbahagyni, de mégis indulnunk kell?” A gyerekek valószínűleg azt kiáltják majd: “Indulni fogunk, anyu.” Ezzel eléred, hogy tudják majd, hogy mire számítsanak, így könnyebb lesz elfogadni nekik, hogy vége a mókának.

Játék

Találjatok ki egy játékot, amivel jelzitek majd az indulást. Például kitalálhattok egy titkos kódot, aminek az elhangzásakor valamilyen verseny vagy játék veheti kezdetét.“Megjegyezte mindenki, hogy mit kell csinálni, ha azt mondom ‘békaláb’? Nagyon gyorsan a kijárati ajtóhoz kell jutni és aki először beszáll az autóba az nyer. De nehogy eláruljátok bárkinek a kódot. Titokban kell tartanunk.”

Mit hozol?

Ha az otthonról elindulás nehéz, akkor kérd meg, hogy válassza ki a játékot, amit hozni szeretne magával. Így arra kezd koncentrálni, hogy mit hozzon, ahelyett, hogy arra figyelne, hogy nem szeretne jönni. Mivel kiválasztotta azt, amt elhoz, így hallgatólagosan beleegyezett, hogy elindulhattok.

Feladat

Adj nekik feladatot a hazafelé útra! Ettől fontosabbnak érzik magukat és nagyobb kedvvel indulnak el. “Hédi, ma te választod ki, hogy mit hallgassunk hazafelé. Patrik, neked kell arra figyelned, hogy ne hagyjunk itt semmit és mindenki a kocsiba is bepakoljon mindent. Anna, neked arra kell figyelned, hogy ha valaki szomjas, akkor kapjon inni. Lali, te kezeled a klímát a kocsiban.”

További tippek és a teljes cikk a gyerkoc.com oldalon.

 

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.