A mentős tapasztalata: ez a legfőbb, ha az autóban biztonságban akarod tudni a gyermeked

szülők játszanak a gyerekkel

Ha a gyerekek kocsiban utaznak, nagyon fontos a méretének, súlyának megfelelő autósülés – remélhetőleg ezt már mindenki tudja. Van azonban valami, ami a mentős tapasztalatai szerint ennél is fontosabb.

Krystal Kleidon és a férje hosszú évek óta szolgálnak mentősként. Ez idő alatt számtalan autóbalesethez riasztották őket, és rettenetes dolgokat láttak. Krystal most egy Facebook-posztban osztotta meg, mi az egyetlen dolog, amely tapasztalatai szerint kivétel nélkül minden alkalommal segít megőrizni a gyermek testi épségét egy baleset során. Mivel azt kérte, posztját minél többen osszák meg, mi is változtatás nélkül adjuk közzé.

“Mivel Alexander 4 éves lett, és úton a kistestvér, elhatároztuk, hogy új autósülést veszünk neki az elkövetkezendő négy vagy ki tudja hány évre, a régi ülését pedig megörökli a kishúga.

Úgyhogy megvettük ezt az újat, és imádjuk.

Sok anyukacsoport és közösség tagja vagyok, és azt tapasztalom, hogy az autósülések kérdése MINDIG indulatokat kavar. Mindenkinek van véleménye: menetiránynak megfelelően vagy azzal szembe nézzen, oldalt helyezzük el vagy középen, milyen magasan záródjon a csat a mellkasnál (érdekességképpen: Ausztráliában nem használnak ilyen csatot), övek, szíjak, patentok, pulóverviselés az autóban… bármi kérdés merülhet fel, már mind meg volt tárgyalva.

Én azonban szeretnék elmondani valamit, amiről a férjemmel beszélgettünk.

Figyeljetek, nekünk kettőnknek összesen több mint húszévnyi tapasztalatunk van mentősként. Több autóbalesetet láttunk, mint azt ti el tudjátok képzelni, és több szétroncsolt autósülést, mint amennyit meg szeretnék veletek osztani.

Noha tudjuk, hogy a tudomány és a kutatások a mi véleményünket támogatják, nem ezt szeretnénk most megosztani. Azt szeretnénk elmondani, amit mi láttunk és tapasztaltunk a munkánk során.

Amikor szülők leszünk, NAGYON HOSSZÚ IDŐT töltünk a „legjobb” autósülés kiválasztásával. Megnézzük a biztonsági funkciókat, hogy mások hány pontosra értékelték őket és mi a véleményük róla, és izgulunk, hogy megengedhessük magunknak a legjobbat.

Nem számít azonban, hogy mennyit költöttél az ülésre, ha NEM szíjazod utána be a gyereket.

Húszéves tapasztalatunk alatt EGYETLEN gyereket se láttunk, hogy megsérült volna egy autóbalesetben, ha rendesen be volt szíjazva az ülésbe.

Egyetlen egyet sem.

Láttunk autósüléseket kizuhanni a járműből, láttunk üléseket, amelyek annyiszor borultak fel, hogy alig tudtuk megállapítani, melyik a teteje, láttunk baleseteket, ahol biztosak voltunk abban, hogy nem akadt túlélőjük.

Ám tapasztalataink szerint a gyerek biztonsága szempontjából nem az számított, hogy 600 vagy 200 dollárt költöttek-e a szülők a gyerekülésre. A szíjazás számított.

Milyen szorosan fogja a szíj a gyereket? Ki tudja húzni belőle a karját? Be tudod tenni egy-két ujjadat alá? Vastag télikabátban ül be az autóba, ami megakadályozza, hogy az öv rendesen tartsa?

Meg mernéd vele csinálni EZT? Mernéd az ülést fejjel lefelé fordítani benne a gyerekkel?

Az autósüléseket ma már hihetetlen biztonsági funkciókkal látják el, körülölelik a gyermeket, védik őket, ha felborulnak egy baleset során. De erre csak akkor képesek, ha a gyerek megfelelően rögzítve van.

Úgyhogy ha legközelebb becsatolod a gyereket, tedd fel magadnak a kérdést… merném fejjel lefelé fordítani?”

(csaladinet.hu)