A sikeres sportoló mentális felkészülése

labda a vízen

A sikeres sportoló mentális felkészülése

Milyen attitűd és milyen módszerek kellenek ahhoz, hogy eredményesebbek és motiváltabbak legyünk a sportban (és a munkánkban)? Hogyan lehet átlendülni krízishelyzeteken, vagy egyszerűen leküzdeni gátlásainkat, félelmeinket? A magyar férfi vízilabda-válogatott mentáltrénerének hiánypótló könyvét nemcsak sportolóknak, edzőknek, de szülőknek is ajánljuk.

Kenyeres András: Győztes gondolkodás – A sikeres sportoló mentális felkészülése 11 lépésben című könyve most jelent meg a HVG Könyvek sorozatban.

Azt már régóta tudjuk, hogy a tehetség nem minden. Azzal is tisztában vagyunk, hogy egy sportoló mentális és pszichés hozzáállása sportágától függetlenül támogatja a fejlődését és a motivációt. Mégis tanúi vagyunk, ahogy számtalan csúcsképességű sportoló tűnik el a süllyesztőben, vagy okoz csalódást a hosszú távú eredményeivel.

Honnan szerez(het)nek tudást a fiatal sportoló, vagy a versenysportolók a mentális felkészüléssel kapcsolatban, és juthatnak hozzá a friss tudományos kutatások gyakorlati eredményeihez?

A 11 könnyen érthető, gyakorlati tanácsokkal, tudományos elméletekkel és élsportolók eseteivel alátámasztott fejezet önmagában is teljes egészet alkot, így külön-külön is dolgozhatunk egy-egy területen.

Ha megtanuljuk, hogy mit tudunk elérni saját akaratunkból, megismerjük erősségeinket és gyengeségeinket, és ezeken tudatosan dolgozunk, akkor olyan munícióra teszünk szert, amire egész életünkben építhetünk, a könyvben bemutatott módszerek segítségével jobb sportolóvá válhatunk, és önismeretünket is fejleszthetjük.

A könyv szerzője Kenyeres András business coach, tréner, mentor, a Magyar férfi vízilabda-válogatott mentális és kommunikációs tanácsadója, a Budapesti Metropolitan Egyetem tanára, az Igenek és nemek podcast házigazdája.

„A csapat sikere közös munkák eredménye. A győztes gondolkodás elsajátítása a célok megvalósítását segíti – sportolóként, edzőként és magánemberként egyaránt.”
– MÄRCZ TAMÁS, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, olimpiai bajnok vízilabdázó