Átadták az „Év PromoBox követe” kitüntetést

csoportos fénykép

Átadták az „Év PromoBox követe” kitüntetést

Idén a három díjazottból, a Péterfy Kórházat érte a megtiszteltetés, hogy elsőként vehette át az „Év PromoBox követe” kitüntetést. Az elismerést az intézmény a szülészeti osztályon dolgozó munkatársak áldozatos és odaadó munkájának köszönheti.

A kitüntetés átadására december 5-én került sor a kórház szülészeti osztályán, ahol a PromoBox, Rónaszékiné Keresztes Monika hétgyermekes miniszteri biztossal és az Unilever Magyarország képviselőjével karöltve adta át a díjat és a vele járó értékes jutalmakat.

„Célunk hálát és köszönetet mondani az utóbbi egy év fáradhatatlan munkájáért és a közös együttműködésért, tiszteletünket kifejezve az új életeket őrző és ápoló nővéreknek.” – emelte ki Fejérdy Zsófia az „Év PromoBox követe” kitüntetés lényegét.

„Nem feledhetjük, hogy a magyar szülészeteken dolgozó szülésznők és nővérek a hétköznapok igazi hősei, ugyanis, nemcsak a kismamák és az újszülöttek mellett állnak ki – életük egyik legmeghatározóbb időszakában -, hanem tanácsadásukkal, szeretettel és odaadással teli munkájukkal segítenek minden magyar családnak az egészséges és kiegyensúlyozott élet első lépéseiben.” – hangsúlyozta a nővérek munkájának fontosságát a PromoBox Kft. alapító-tulajdonosa.

„2018 a Családok Éve – aktuális és különös figyelmet kap ez a pótolhatatlan szeretetközösség, mely Magyarország és egész Európa hosszútávú létét határozza meg, ezért semmiképpen sem csupán egy esztendőre szól.” – közölte Rónaszékiné Keresztes Monika magyar zenei nevelésért felelős miniszteri biztos. „Hét gyermeket hoztam világra és e hétfokú hangsor után egy oktávnyi, azaz nyolc kis unoka születése kapcsán bőven van rálátásom, döntő többségben nagyon is pozitív élményekkel és hálával szívemben gondolok a gyermekágyas osztályok egész stábjára. A Péterfy Kórházhoz különös élmény köt. Néhány évvel ezelőtt egy kis keresztfiam született itt. Édesanyjának nem volt választott orvosa, spontán került a szülészeti osztályra és úgy hozták a körülmények, hogy én kísértem őt ide és voltam végig mellette. Nehéz és elhúzódó szülés volt, több műszak is váltotta egymást, de mai napig őrzöm emlékét annak az összehangolt és szeretetteli csapatmunkának, mely ott jelen volt.” – emlékezett meg a Péterfy Kórház áldozatos munkájáról a hétgyermekes családanya. „Örömmel tölt el, hogy tanúja lehetek a Fejérdy Zsófia által remekül vezetett PromoBox és a Péterfy Kórház együttműködésének, mely által remélhetően minél több boldog család születik.”

Minden kismama átveheti PromoBox BabaCsomagját valamennyi hazai kórházban, köszönhetően a szülészeti osztályok munkatársainak. A PromoBox társadalmilag felelős partnereinek jóvoltából idén decemberben az „Év PromoBox követe” kitüntetéssel együtt egy mosógép, egy szárítógép és nagyértékű Unilever termékeket tartalmazó ajándékcsomagok is átadásra kerültek a Péterfy Kórház szülészeti osztályán.

„Az Unilever Magyarországnál is kiemelten fontosnak tartjuk, hogy köszönetet mondjunk a kórházakban dolgozóknak. Célunk termékeinkkel mind a kórházban dolgozók, mind az anyukák életét könnyebbé tenni. A Domestos elkötelezett a higiéniai körülmények javításáért és kiemelt célja, hogy a családok és gyermekek számára biztosítsa az egészséges környezetet. Hiszünk benne, hogy a társadalmi felelősségvállalás és a segítség nyújtása a mindennapjaink része kell, hogy legyen, ezáltal is közösen építve a biztos jövőt.” – nyilatkozta Turóczi Bálint márka menedzser az Unilever Magyarország Kft.-től.

„A Péterfy Kórház évtizedek óta a fővárosi szülészeti és csecsemőgyógyászati ellátás egyik kiemelt központja. Nagyon fontosnak tartjuk a jó anya-gyermek kapcsolat minél korábbi kialakítását. Az utóbbi években kórházunk kiemelt figyelmet fordított arra, hogy a szülőnők és újszülöttek számára barátságos környezetet biztosítsunk. 2015-ben a TASZ felmérése szerint, melyben több mint 60 hazai egészségügyi intézmény vett részt, kórházunk, illetve osztályunk az országban a keszthelyi kórházzal együtt a leginkább “gyermek és szülőbarát” kórháznak bizonyult.” – nyilatkozta Dr. Flóris István főigazgató-helyettes, orvosigazgató. „Szülészeti és csecsemőosztályunk dolgozói áldozatos és magas színvonalú munkát végeznek. Hálásan köszönjük munkánk elismerését, hogy ebben az évben kórházunk viselheti az „Év PromoBox követe” megtisztelő elismerést.” – tette hozzá Dr. Flóris István igazgató-helyettes.

„A PromoBox kitüntetésével érkező új mosógép rendkívül jókor jött a szülészeti osztály hétköznapjaiba, mert a régit le kellett selejtezni. Nagy segítség ez mindannyiunknak az osztályon, megkönnyítve a dolgozók munkáját és emelve a kismamák komfortját.” – mondta Kissné Kacsuk Zsuzsa a Péterfy Kórház szülészeti osztályának gyermekápolója.