Az anyaság titkos, euforikus pillanatai, és a tabusított árnyoldalai – beszélgetés és nézői sztori-gyűjtés a MáSzínházban

Anya-e vagy?

2021-ben három alkotó anya osztotta meg egymással a gyerekeik születése körüli titkos örömöket, és a gyakran elhallgatott küzdelmeket és fájdalmakat. Ezekből született meg a Ráday utcai MáSzínházban játszott Anya-e vagy? című monodráma, Huzella Júlia előadásában, amihez a nézők most hétvégén nem csak a szokványos módon kapcsolódhatnak. Június 3-án moderált beszélgetéssel készülnek, június 5-ig pedig az ő történeteiket is várják, hogy azokat is kihangosíthassák.

Június első hétvégéjén 19., illetve 20. alkalommal meséli el az éjszaka nyugalmas 85 percében, két szoptatás között a Huzella Júlia által megformált kisgyerekes édesanya az élményeit. A stand-up és a slam poetry elemeivel is játszó előadás a színésznő, valamint a rendező, Bakonyvári Krisztina és az író-dramaturg, Róbert Júlia történeteiből állt össze. A személyes sztorik és a kislakásnyi színházi tér teremti meg azt az intim közeget, amelyben a nézők is könnyen kapcsolódhatnak az anyaság tabutémáihoz.

Az évad végi utolsó előadásokat két irányban is kinyitja a MáSzínház, akiktől messze nem idegen az interaktivitás és a nézőkkel folytatott párbeszéd.

Június 3-án az előadás után moderált beszélgetésre várják az aznap esti nézőket és a korábbi látogatókat is. A beszélgetést Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapító-főszerkesztője vezeti. A beszélgetésben részt vesznek a nézők mellett ketten az alkotók közül, Bakonyvári Krisztina és Huzella Júlia, valamint meghívott vendégként Karlócai Bea, négy gyermekes édesanyja, újságíró, mentálhigiénés segítő és képződő szülő-csecsemő konzulens.

A június 5-i, idei utolsó előadásig pedig várják kismamák történeteit. Sok, az előadásban elhangzókhoz hasonló, olykor fájdalmas, nehéz, keserédes, humoros és eufórikus élmény is kapcsolódik az anyasághoz – ami még mindig sokszor tabu, és elmesélésre érdemes. A név nélkül megírt sztorikból a nyár folyamán készítenek egy kisfilmet, hogy a megosztás útján oldódhassanak a tabuk. És jobb és teljesebb lehessen az anyaság-élmény.

A hétvégi előadásokra jegyet váltani a MáSzínház honlapján lehet:

A moderált beszélgetésre regisztrálni, és személyes történetet megosztani pedig itt: