Az apuka szülő, és nem egy bébiszitter

A legtöbbször inkább az anyukákat éltetjük, és méltatlanul kevés tér marad az apaság ünneplésére. Ezek a szívmelengető fotók most a gyereknevelő férfiakért fakasztják a könnyeket!

Napi kismillió megható poszt születik anyukákról és anyaságról, miközben sokkal kevesebbszer emlékezünk meg a gyerekeket nevelő férfiakról. A Fatherhood Without Fear (Apaság félelem nélkül) projekt – ami amúgy az Instagramon is követhető – épp ezért az apa-gyerek kapcsolat feltérképezésére és annak láthatóvá tételére vállalkozott a vizualitás eszközén keresztül. A megható fotók megpróbálnak teret nyitni az apaság társadalmi láthatósága előtt, miközben lebontják a sztereotípiákat, amelyek a férfiakat sokszor (főleg a csecsemőgondozás korai időszakában) passzív szerepbe kényszerítik. Különösen él az a tévképzet, ami a férfiakat “bébiszitterként”, egyszerű felvigyázóként azonosítja, így megfosztva őket a szülőséggel járó felelősségtől.

A képek egyébként egytől egyig gyönyörűek, és szerintünk elképesztően meghatóak is.

A teljes cikk az NL Café-n olvasható, a folytatásért kattints IDE.