Készítsetek farsangi fánkot!

Csokis fánk.

Készítsetek farsangi fánkot!

Farsangi időszak van… Kész van már a gyerek jelmeze? Most már itt az idő: gondolkozni kell rajta! Amíg a fejeteket töritek, süssetek fánkot! Az egész család imádni fogja!

Ettől a farsangi fánk recepttől, az egész család áldani fogja a kezed – az Óvónők oldalon találtuk, íme!

Ezeket szerezd be a tésztához

• 375 g liszt
  • 1 csomag száraz élesztő
  • 25 ml langyos víz
  • 150 ml langyos tej
  • 62 g cukor
  • 1/2 teáskanál só
  • 1/2 teáskanál vaníliacukor
  • 1 tojás
  • 37 g olvasztott vaj
  • olaj a sütéshez

Ezekkel díszíthettek

• olvasztott csokoládé
  • készen kapható fehér és rózsaszín cukormáz
  • színes szórócukor, cukorgyöngy
  • csokidara

Farsangi fánk színes gyöngyökkel.

A farsangi fánk elkészítése

A száraz élesztőt kevés langyos tejjel és egy kávéskanál cukorral elkeverjük, majd kb. 10 percig pihenni hagyjuk. A felfuttatott élesztőt a többi hozzávalóval együtt sima tésztává dagasztjuk úgy, hogy az olvasztott vajat csak a dagasztás vége felé öntjük hozzá.

A tésztát letakarjuk, és kb. egy óra alatt megkelesztjük. Gyúródeszkára borítjuk, kinyújtjuk, majd egy nagy pohár vagy fánkszaggató segítségével köröket szaggatunk belőle. A közepükbe kisebb lyukat szúrunk, amihez használhatunk kisebb pogácsaszaggatót vagy likőrös poharat. Az így előkészített lyukas fánkokat lisztezett deszkára vagy sütőpapírra sorakoztatjuk, letakarjuk, és addig kelesztjük, amíg a tészta jól láthatóan ismét megemelkedik.

Erre figyelj a sütésnél

A fánkokat nem túl forró olajban sütjük ki. Onnan tudjuk, hogy az olaj nem túl forró, hogy amikor a tésztákat beleengedjük, a tészta szélén nem képződnek nagy, fröccsenő olajbuborékok.

Díszítsétek közösen

A kihűlt fánkok egy részét egyik felükkel olvasztott csokoládéba mártjuk, a másik felüket bevonjuk cukormázzal. Mielőtt megkötne a csokoládé és a cukormáz, színes szórócukorral, cukorgyönggyel, csokidarával szórjuk meg. A díszítésbe bevonhatjuk a gyerekeket is.

Az eredeti cikk az ovonok.hu oldalon jelent meg.