Tippek a stresszmentes reggelekért

Piros labda agresszív fejjel.

Tippek a stresszmentes reggelekért

Nálatok is rendszeres a “reggeli őrület”? A legtöbben nem vagyunk (önként) korán kelőek, de gyerekeink megszületése után az élet nem törődik többé pihenési preferenciáinkkal. Egy szülő számára különösen stresszesek a hétköznapok – mindenkit időben felöltöztetni, megetetni és elindítani olykor lehetetlennek tűnő küldetés… Van remény a stresszmentes reggelekre? De van ám! Mutatjuk!

A gyerekkel.com cikkéből válogattunk néhány jó tanácsot, hogyan csökkenthetjük a stresszmentes reggeli indulás reményére.

1.Tíz perc egyedül – a stresszmentes reggel alapja

nő fekszik egy pohárralAz első és legfontosabb tanácsunk: szánj magadra tíz nyugodt percet! A többiek ébresztése előtt igyál egy teát, vagy kortyolgasd el zavartalanul a kávédat! Ha nyugodt körülmények között rákészültél a napra, és képes vagy higgadtan reagálni a reggel folyamán felmerülő akadályokra – mindenki kiegyensúlyozottabb lesz!

2. Kezdjétek előző este

Sokat segít a hangolódásban, ha már előző este beszélgetünk gyeremekeinkkel a következő napról. Mi fog történni az óvódában / iskolában másnap, milyen ruhában szeretnének lenni, kivel mit fognak játszani stb. Miután a gyerekek lefeküdtek, szánj néhány percet a reggeli étkezés átgondolására, a saját és a gyerekek ruháinak előkészítésére. Mindent ellenőrizz kétszer!

3. Ébreszd másképp!

Mindannyiunk számára ismerős a “bal lábbal felkelt” gyermek esete… Rengeteg múlik az első pár percen, – ezért próbáld meg őket időnként rendhagyó módon ébreszteni! Játszd le a kedvenc dalukat, énekelj nekik, bújj be melléjük az ágyba, vagy csak indítsd el kedvenc meséjüket! A különleges ébresztés nem feltétlenül jelenti, hogy hosszabbnak kell lennie, csak kellemesebb lesz!

A teljes cikkért kattints a gyerekkel.com oldalára!