Fontos tudnivalók, mielőtt sportolni kezd a gyerek

trambulinban boldog gyerek

Fontos tudnivalók, mielőtt sportolni kezd a gyerek

Harsányi Gergely egykori válogatott kézilabdázó szerint ha a gyerek nem is lesz élsportoló, a sikerélmény meghatározó lehet számára, ráadásul a sport a tanulást is segíti.

Ma már nem csak az határozza meg mit sportoljon a gyerek, hogy milyen a testalkata és várhatóan milyen magas lesz. Napjainkban két irányból közelítik meg a dolgot: a gyerekek mentális és fizikai felmérésével – magyarázta Harsányi Gergely egykori kézilabdázó, a Yellow Road System Hungary Kft. ügyvezetője az InfoRádióban.

A gyerek személyisége is számít?

Neurobiológiai kutatások kimutatták, hogy a személyiség igen fiatal korban kialakul, és ez meghatározza kinek milyen sport fekszik jobban, egyéni vagy csapatsportban lesz-e kiemelkedő a gyerek.

“Ezenkívül vizsgálják az olyan létfontosságú képességeket, mint a memória, a reakcióidő és a periférikus látás” – magyarázta Harsányi. Ezeknek a képességeknek a nagy része a tanulással is párhuzamba hozható, és együtt fejleszthető a sportolással.

A harmadik oldal a gyerekek teljes körű egészségügyi vizsgálata, hogy milyen sportágnak felel meg az izomzata, milyen az oxigénfelvevő képessége, és milyenek az öröklött tulajdonságai. “Ezek nemcsak a sportolásban, hanem a gyerek egész életében meghatározók lehetnek” – hangsúlyozta Harsányi.

Hány évesen állapítható meg, melyik a gyerekünknek való sport? Erről is beszélt Harsányi Gergely az Infostartnak.