Minden napra egy mese: irodalmi adventi kalendárium gyerekeknek

adventi naptár felakasztva

Minden napra egy mese: irodalmi adventi kalendárium gyerekeknek

Babicz Rita tavaly egy mesékkel teli adventi kalendáriumot készített a kislányának. Aztán ezeket olvasták fel együtt, hogy a várakozás még meghittebb legyen. Megmutatjuk, hogyan készült ez a kalendárium, és azt is, mi minden került bele. Az idei adventre te is készíthetsz majd ilyet a gyermekednek!

Az Életszépítők adventi bejegyzését olvastuk.

Hogyan készült az irodalmi adventi kalendárium?

Kifeszítettem a falra egy vastagabb natúr kenderzsineget – írja Babicz Rita, hobbi boltban vásároltam számozott, karácsonyi kreatív papírt, ezeket piros kartonra ragasztottam. A meséket a karton mögé rögzítettem egyszerű fa csipesszel.

Milyen mesék kerültek a kalendáriumba?

Babicz Rita: Igyekeztem a korosztályának megfelelő téli, karácsonyi meséket összeválogatni. Néhány mese ezek közül, a teljesség igénye nélkül.

Mentovics Éva: Mióta van csillag a karácsonyfák csúcsán?

Varga Katalin: Kesztyű

Bartók Julianna: A hiú hóember

Gazdag Erzsi: A cinke és a szél

Tóthárpád Ferenc: A negyedik gyertyaláng

Téli-karácsonyi versek

Zelk Zoltán: Téli fák

Donászy Magda: Télapó

Babicz Rita teljes adventi mese és vers válogatását az eletszepitok.hu cikkében megtaláljátok.

Fotók: Babicz Rita, eletszepitok.hu