Gyermek élményekből jeles! – játszóházak, hempergő, vízi élmények egy helyen a Velence Resort & Spa****-ban

Gyerek élmények a Velence Resort and Spa****-ban

Amennyiben egy wellness és élménybirodalom kaphatna bizonyítványt – persze minősítéseket kap – akkor biztos, hogy a gyerek élmény tantárgyhoz csakis a kiválóan megfelelt szöveget írnánk be. Ámulatba ejtően sok élményprogramot kínál  a Velencei-tó partján álló varázslatos gyermekparadicsom a Velence Resort & Spa****. Tematikus játszóházak bent, hálós játszótér, Forma 1 szimulátor, konzolsarok, játszótér a tóparton, és a gyerekkorunkból ismert és annyira kedves diavetítési helyszín, a kertmozi. A vízi élménybirodalomról még nem is beszélve, négy csúszda is a gyerekek kalandozását, önbizalmát és az önfeledt élményt garantálja, sőt még csúszdabajnokságon is részt vehetnek az érdeklődök. Az pedig már csak hab a tortán, hogy a hotelben mindennap képzett, barátságos gyerekanimátorok szórakoztatják a gyerekeket, amíg a szülők kicsit kikapcsolódnak.

A mozgás a tanulás eszköze – játék és élmény

Megdöbbentő tény, de azzal, hogy az óvodás, kisiskolás korú gyerek kúszik, mászik, egyensúlyozik nemcsak élményt gyűjt, hanem észrevétlenül fejleszti a két agyfélteke közötti együttműködést, ami segíteni fogja a tanulásban is. Sokan nem értik, miért is olyan fontos az önfeledt, szabad játék, hát ezért.

Gyerek élmények a Velence Resort and Spa****-ban

A mozgás a tanulás első lépése, ahogy erről szakértő konduktorunk, Bajnok Ildikó is részletesen beszélt, ahogy a kisbabák is tapogatják a tárgyakat, figyelnek, a labdatenger például egy igen színes, ingergazdag környezet számukra, ahol akár órákig is jól érzik magukat, miközben tapasztalnak. A vízben végzett mozgás pedig „duplán” jót tesz, hiszen lazít és stimulál is egyszerre, mindamellett, hogy a családi pancsolás mindig valami különösen jó lelki élmény is, a víz, mint közeg feszültségoldó, relaxáló hatású és ezt bizony jó megtapasztalni.

Korosztálynak megfelelően kell természetesen szolgáltatást választani, itt a Velence Resort & Spa****-ban erre igen sok lehetőség van, csak győzzük kiválasztani, hogy épp a három emeletnyi kalandot kínáló Dzsungel játszóházban engedjük szabadjára a gyerkőcünket, ahol függőhíd, boxzsákok, bóják, szivacsfigurák, egyensúlyfejlesztő hengerek, műanyag csúszda és a színes labdákkal töltött medence várja, avagy a hálós játszóházba, vagy egy kicsit nyugisabb, alkotó folyamatra a Lego és Duplo kockák közé az élményszigetre.

Gyerek élmények a Velence Resort and Spa****-ban

A kisebbeket külön 0-24 órában nyitvatartó ún. Hempergő várja, ahol a berendezés a babákra és a kisgyermekekre fókuszál, 0–4 éves korig. Megtalálható itt mini baba csúszda, aprócska hintaszék, játszószőnyegek, matató fal, kis tükrök és színes játékkockák, autók, puha párnák, plüss állatok.

A lobby feletti légtérben kialakított hálós játszótér igazi egyedi csemege a gyerekek számára. Két Forma 1-es szimulátort is elhelyeztek a kamaszok nagy örömére, de tapasztalataink szerint a profi versenypályákat idéző szimulátor a felnőtteknél is osztatlan sikert arat, ahogy a mellette lévő konzolsarok is. A lobbyn belüli „kertmozi” kialakításával pedig megteremtették a meghittebb foglalkozások, diavetítések lehetőségének helyszínét is.

Gyerek élmények a Velence Resort and Spa****-ban

Gyerekként ki az, aki ne szeretné a csúszdákat? Nos, itt mindjárt négy csúszda közül választhatnak a gyerekek, amelyek a főépületből indulnak, majd épületen kívül egy kanyart leírva a lobbyba érkeznek.  A 4. emeletről induló Villám, a 3. emeletről induló Meteorit, a két Szivárvány pedig a lobby galériáról biztosít gyors lejutást a földszintre. A 3. és 4. emeletről induló csúszdákon versenyezni is tudnak a gyerkőcök. A szálloda animátorai által szervezett csúszdabajnokság az egyik legnépszerűbb program, természetesen a minidisco mellett, ahol a hotel két kabalaállatával, Ele-Fülöppel és Ele-Fannival is együtt táncolhatnak a gyerekek, a programokon való részvételt pedig oklevéllel jutalmazzák.

Egy biztos, sokszor a legnagyobb kihívás a gyereket az animációs programokról, helyszínekről összeszedni a vacsorához, de ez így van jól és akkor még a pancsolásról egy szót se szóltunk pedig érdemes, mert számtalan élménymedence és szolgáltatás várja a család összes tagját a hotelben.

Élmény- és gyógymedencék is várják a látogatókat. Az élménydús fürdőzést számos élményelem – vízgomba, vízernyő, övzuhany, nyakzuhany, fekvő pezsgőágy, ülőpados hidro-masszázs, ülő pezsgőpad és talpmasszázs – garantálja.

A gyermekmedencéket két korosztály részére alakították ki, gyermekeknek szóló élményelemekkel, ami szintén a figyelmességre utal.

Gyerek élmények a Velence Resort and Spa****-ban

Közösség ereje, élmények a családban, barátokkal

A családi, baráti, közösségi élmények számtalan szociális képességet is fejlesztenek, ugyanúgy, ahogy az óvodában, iskolában megtanulunk bizonyos dolgokat, itt is. Hogyan illik viselkedni az étteremben, mi, miként működik a medencéknél, öltözőkben és nem mellesleg megismerkedünk másokkal is, beszélgetünk, kapcsolódunk, akár más országrészben, vagy akár külföldön élőkkel. Ez a gyerekeknek legalább olyan fontos tanulási folyamat, mint a szorzótábla, hiszen a szokások, társas érintkezés és az ehhez szükséges készségek is fontos szerepet játszanak majd abban, hogy ők miként értékelik majd magukat, önismeretet és önértékelést is adnak, és kivezethetné be Őket ebbe a világba is, ha nem a szülő?

Gyerek élmények a Velence Resort and Spa****-ban

Élmény és tanulás is egyben az utazás, az új helyszín felfedezése, ami izgalmas mindannyiunknak.

Érdemes útra kelni, én amondó vagyok, hogy a gyerekek egy-egy utazás kapcsán olyan sokat tapasztalnak, tanulnak, ami megéri! Hát még, ha jó helyre is megyünk!

A Velence Resort & Spa**** igazán gyerekbarát hely, akik rendelkeznek a Kids Oasis családbarát szálláshelyek minősítéssel, örömmel ajánlom Őket. Menjetek!