Így készítsetek őszi fákat a kicsikkel

színes falevelek

Így készítsetek őszi fákat a kicsikkel

A gyerekeknek csodálatos élményt jelent egy-egy átbarkácsolt délután a szüleikkel… A hihetetlenül sokszínű ősz pedig kreativitásra hív: készítsetek őszi fákat a kicsikkel!

“Itt van az ősz, itt van újra,
S szép, mint mindig, énnekem.
Tudja isten, hogy mi okból
Szeretem? de szeretem.”

Petőfi Sándor

Mi biztosan tudjuk, hogy miért rajongunk ezért az évszakért: gyönyörű színekben pompázik körülöttünk minden, a napsugarak is megmutatják még az erejüket, de ha esetleg mégis hűvösebbre fordulna az idő és bent ragadunk a lakásban, akkor lehet kreatívkodni, ALKOTNI! A téma pedig mi is lehetne más, mint maga az őszi természet, az erdő, a fák. A jatekliget.hu cikke igazi inspirációt jelent a közös alkotáshoz!

Fa lenyomatok – a legkisebbekkel

Nagyon egyszerű, mégis roppant dekoratív ötleteket lehet megvalósítani, ha szabadjára engeditek a fantáziátokat. Festhettek ecsettel, de látványos nyomatokat készíthettek tulajdonképpen bármivel, ami a kezetek ügyébe akad. Ebben a gyűjtésben láthattok például parafa dugóval, fültisztító pálcával, wc-papír gurigával, buborékfóliával készült képeket is. A fa törzséhez rajzoljátok körbe csemetétek kezét, így valóban egyedi alkotást készíthettek.

Arra érdemes figyelni, hogy jó minőségű festéket használjatok, mert a gyerekeknek hamar kedvét szegheti, ha emiatt esetleg nem olyan lesz az elkészült remekmű, amilyennek ő szánta. Ha igazán jó mókát akartok, próbáljátok ki bátran a DJECO ujjfestékeit is, melyek garantáltan bőrbarát alapanyagból készültek, kiszerelését tekintve pedig kiadós mennyiségű!

3D-s erdő – a nagyobbakkal

Váltsunk perspektívát: ha nem kizárólag síkban gondolkodunk, akkor 3 D-s alkotásokat is készíthetünk. A megunhatatlan wc-papír, vagy papírtörlő gurigát itt is bevethetitek – ez adja majd a fák törzsét. Az, hogy milyen levél kerül a lombkoronára, ti döntitek el, de segítségképp ITT találhattok egy letölthető alapot, melyet csak ki kell nyomtatni, majd színezni, körbevágni és máris mehetnek a fára.

Ha az évszakokról beszélgettek, akkor egy nagyon egyszerű hajtogatható fát is készíthettek. A külső oldalon öltöztessétek fel a lombot az ősz színeibe, illetve ha szétnyitjátok, akkor megelevenedhet rajta a tél is (brrr…).

Kíváncsiak vagytok, hogy lehet különleges anyagokkal kreatív őszi fákat készíteni? Itt a jatekliget.hu cikke, nézzétek meg!

Közben pedig Petőfi versét dalban is meghallgathatjátok: