Feladatlap helyett érzékelődobozokat a kicsiknek

gesztenye

Feladatlap helyett érzékelődobozokat a kicsiknek

De mégis, hogyan kellene “tanulni” a középső csoportban? Biciklizni biciklin ülve, úszni a vízben lubickolva, számolni pedig a munkafüzetből? Semmiképpen sem! Csinálj érzékelődobozokat a kicsiknek!

Mivel az óvodás korú gyerekek az egész testükkel, érzékszerveiken keresztül tanulnak, ezért egészen biztos, hogy a munkafüzetek nem ennek a korosztálynak készültek – vallja Sárosdi Virág a skillo.hu -n megjelent cikkében.

Sokkal inkább olyan eszközöket kell biztosítanunk számukra, melyek lehetővé teszik a keresztcsatornák fejlődését, a mozgást, az érzékelési funkciók bekapcsolását: mint a tapintás, hallás, szaglás, látás.

Engedjük őket felfedezni, kísérletezni, kreatívan hozzáállni a dolgokhoz. Egy munkafüzetes feladatnak legtöbbször egy jó megoldása van, és ez nem tágítja, hanem ellenkezőleg, beszűkíti a gondolkodást!

Így használd az érzékelődobozokat a játékban!

A lehetőségek tárházának csakis a kreativitásod szabhat határokat! De azért mutatunk néhány kézenfekvő, azonnal használható ötletet!

1.Válogatós játékok:

Válogasd ki a megadott tárgyakat a dobozból! Válogasd ki kanállal/csipesszel! Válogasd ki csukott szemmel! Válogasd ki az 5 legnagyobbat! Válogasd ki az 5 legkisebbet!

2.Számolós játékok:

Számold meg, miből hányat látsz, melyikből van több/kevesebb, esetleg mennyivel van több/kevesebb?

3.Anyanyelvi játékok:

– mi minden van a dobozban?

– milyen hanggal kezdődik a neve,

– milyen hangot hallasz a szó végén,

– hány szótagból áll az adott szó?

– fejezd ki más szóval!, mondj vele egy mondatot!

Hogyan kell egyszerűen megfesteni a tökmagokat? >>> ITT megmutatja a skillo.hu cikke!

És hogyan tudod könnyen megcsinálni ezt a klassz érzékelődobozt? >>> Katt IDE Sárosdi Virág VIDEÓjára!