Kikapcsolt valóság – zseniális képek a hétköznapjainkról

kislány áll a szoba közepén, a testvérei telefonoznak

Kikapcsolt valóság – zseniális képek a hétköznapjainkról

Sokszor mi, felnőttek sem vesszük észre, milyen sokszor nyúlunk a telefonunk után. Nem vagyunk jelen, vagy csak félig vagyunk jelen. Ezek a képek zseniálisan és szívszorítóan mutatják be, mi is történik ilyenkor.

AL Lapkovsky Disconnection Connection c. képsorozata az International Photography Awards 2018  kategórianyertes alkotása. A képek hétköznapi jeleneteket ábrázolnak, párok, családok „békés” mindennapjaiból, mégis szívbemarkolóan drámaiak. Így élnek sokan – így élünk sokan. A virtuális világba merülve, telefonunk rabságában, kikapcsolt valóságban.

Al Lapkovsky Lettországban született, 2003 óta többlaki életet él, Londonban és Kölnben tölti ideje nagy részét. Számos nemzetközi díjjal kitüntetett fotográfus; munkái megjelentek többek között a The Times, a Guardian, a Radio Times, a The Daily Telegraph és a Black and White Magazine lapokban.

Összes fotó: begemotfoto.com

Blog: begemotfoto.com/blog

(forrás: eletszepitok.hu)

Egy jó meccs a haverokkal versus gépezés? Ha az utóbbi, akkor már baj van! Mikor függő a gyerek? Mit ad a játék? Mit adhat a szülő? Szakértőnk, Tihanyi Rita korábbi cikke a hiányzó jelenlétről szól.

A fentihez hasonló témákról hallhattok majd a Felelős Szülők Iskolája és az Énképzőkör által létrehozott Kamaszképző – interaktív “pszicho”előadás kamaszoknak,szüleiknek című előadáson, ahol drámajátékkal fűszerezett programban boncolgatjuk a kamaszok és tinik mindennapi problémáit, kimondott és kimondatlan befeszüléseit.