Összehajtható játékszőnyeg: praktikus DIY projekt 12 lépésben

színes anyag zsinórral

Összehajtható játékszőnyeg: praktikus DIY projekt 12 lépésben

Többé nem jelent gondot a játék utáni rendrakás! Ez a zseniális, zsákká alakítható játékszőnyeg megoldja a problémát.

Játékokkal teleszórva minden, ameddig a szem ellát és még azon is túl – ismerős a kép? Ez maga a mennyország az apróságoknak, te azonban boldog lennél, ha ritkábban kéne legókockákra lépned.

Varrd meg ezt a puha játékszőnyeget, amelyen a gyerek jól eljátszik, utána pedig egyetlen mozdulattal bepattintod a patentot, meghúzod a zsinórt, és a szőnyegből pillanatok alatt zsák lesz. És azt még nem is mondtuk, hogy mindkét oldala használható.

Keress játékos mintájú anyagokat, hogy szőnyeged dizájnja egyedi legyen, de ha úgy jobban tetszik, dolgozz egyszínű anyagokkal – írta az evamagazin.hu.

Hozzávalók:

• 1-1 m mintás, egymással harmonizáló színű anyag
  • 0,5 m kontrasztos színű anyag
  • 1 m könnyű bélésanyag
  • 3,5 m zsinór (0,5 cm vastag)
  • 2 szett patent
  • 1 patentnyomó
  • 1 db 42×42 cm-es papír
  • 50 cm kötél
  • biztosítótű
  • szabókréta

1. lépés

Terítsd a papírt lapos felületre. Kösd a kötéldarab egyik végét egy ceruzára, közel a hegyéhez. Mérj ki belőle 42 centit és vágd el. A kötél végét fogd a papír egyik sarkához, és feszesen tartva, mintha körző volna, rajzolj vele egy ívet a papírra, hogy negyedkört kapj. Vágd ki a körcikket a papírból.

2. lépés

Használd a negyedkört sablonnak, ezzel fogsz kört rajzolni az egyik mintás anyagra. Jelöld be a sarkak helyét az anyagon, hogy a cikkek pontosan illeszkedjenek egymáshoz, amikor körbemozdítod a sablont. Vágd ki a megrajzolt kört, majd a szélétől 1,5 centivel beljebb rajzolj még egy kört: az a 1,5 centi lesz a ráhagyás.

Az elkészítés folyamata az evamagazin.hu oldalon olvasható.