KV-monológok – Egy kávé, egy nő és ezer arc – színházi felolvasóest érzékenyítő beszélgetéssel

KV-monológok

KV monológok – egy nő gondolatai egy csésze kávé felett a konyhaasztalnál… mindenről is, ami anyaság, ami orvoslás, ami halál és élet, ami gyereknevelés, ami válás, ami elfogadás, ami megbocsátás és ami megbocsáthatatlan, önmarcangolás, feloldozás és feldolgozás… én és egy csésze kávé… no és a gondolatok, a belső hangok, amik szüntelen zakatolnak. Vajon van-e befolyásunk saját gondolatainkra? Meghallgatjuk-e saját magunkat, elfogadjuk-e az érzéseinket?

Egy óra önfeledt kapcsolódás önmagunkkal, melyben dr. Mangó Gabriella nagy sikerű KV-monológok című művéből olvas fel Szalai Kriszta színművész, közben az írónővel beszélgetünk, sorsfordító találkozásokról, megérzésekről, női-anyai-orvosi szerepekről ezekben való megfelelési kényszerről, átkeretezésről és mindenről is, amiről a közönség kérdez.

A színházi felolvasóesttel egybekötött érzékenyítő beszélgetés, amolyan igazi beszélgetőkúra, kávé melletti őszinte ventilálás nemcsak nőknek, néha meghökkentő, néha félelmetes, néha humoros dolgokról.

Mikor van az az 5 perc, amikor egy kávé mellett magammal lehetek?

Mikor és mikor nem köszönnek rá a boltban, a piacon a doktornőre?

Hogyan foglal szállást és nyaral egy 7 gyermekes család, amolyan szeleburdi módon?

Mi történik, ha már az orvoslás sem segít?

Mi zajlik a lelkünkben? Jó anya vagyok? Jó feleség vagyok? Miért nem lettem táncosnő? Hova bújjak a világ elől? Miért nem érti meg, hogy a lelkét is gyógyítani kell nem csak a testét?

Hogyan éltem túl egy szörnyű balesetet? Hol tanultam türelmet és önbizalmat?

Egyáltalán türelmes vagyok?! Legyek?! Vagy fussak el, bújjak el egy kicsit?!

Résztvevők:

Az Író: dr. Mangó Gabriella, orvos, hétgyerekes édesanya, író
A Színész: Szalai Kriszta, színművész
A Riporter: Tibenszky Móni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője

Az előadás a Fiatal Családosok Klubja felkérésére a Felelős Szülők Iskolája szervezésében a FICSAK Szülőakadémia programsorozat részeként valósul meg.

Időpont: 2022. május 23., hétfő, 18:00 – 19:30
Helyszín: Nem Adom Fel Kávézó és Étterem, 1086 Budapest, Magdolna utca 1.

AZ ÍRÓ

BOLDOG GYERMEKEA szerző, Dr. Mangó Gabriella, orvos, természetgyógyász, hét gyermekes édesanya, Richter Aranyanyu Ridikül különdíjas orvos. Ez már önmagában is figyelmet és érdeklődést kelt, mind amellett, hogy Gabi mindig is úgy gyógyít, hogy figyelemmel van nem csak az egészségügyi, fizikai tünetekre, hanem a mentális állapotra is. Aktív a közösségi médiában, akár a saját oldalán, akár az általa indított SOS KORONA csoportban, ahol számtalan kérdést intéznek hozzá szinte percenként, amit Ő meg is válaszol. Gabi erőn felül szolgált, gyógyított, edukált ebben az elmúlt másfél éves periódusban is.

Dr. Mangó Gabriella életútja is igazán izgalmas, számára nem volt kérdés, hogy orvos lesz. Saját élete is nehezen indult, hiszen koraszülöttként született és fél évig orvosai sem tudták, hogy egészséges lesz-e. Ahogy meséli, annak tudatában, hogy életének legelején három másik ember nagylelkűsége tette lehetővé számára a vérátömlesztést, nem volt kérdés, hogy ő maga is adni szeretne. Orvosként a praxisában éppúgy, mint a többszázezres elérésű közösségi médiafelületein. Facebook oldalán alap egészségügyi információkat oszt meg évek óta, hogy hitelesen tájékoztassa a betegeket.

Férjével közös szerelem projektjük a Zoom Egyesület, ahol a legfontosabb az érzékenyítés, a természetvédelem, és az egészségtudatosság. E célból kiállításokat szerveznek, ahol az ép és a fogyatékkal élő alkotók munkái együtt mutatkozhatnak be. Az írás, a versek, forgatókönyvek és drámák mind a segíteni akarás, az önzetlen adás és a világ jobbítása miatt keletkeznek. Merthogy Dr. Mangó Gabriella orvos, édesanya és alkotó is egyben. Folyamatosan tevékenykedik, létrehoz, jó ügyeket szolgál. A Felelős Szülők Iskolája BOLDOG GYERMEKEKÉRT, BOLDOG CSALÁDOKÉRT díj tulajdonosa.

Számtalanszor találkozhattunk vele a médiában, nem csak a Felelős Szülők Iskoláján, de az ATV, az MTV, stb. felületein. Mer és tud is beszélni, hitelesen edukálni, egészségről, egészség megőrzésről, stresszkezelésről és természetesen az elmúlt másfél évben főként a járványkezelésről, magunk gyógyításáról, prevenciókról, amik hosszútávon szolgálják leginkább az egészségünket.

Most lehetőségük van megismerni Gabit is, nemcsak a KV- monológokon keresztül, hanem a felolvasóesthez kapcsolódó BESZÉLGETŐKÚRA keretében is, ahol egy igazi „Mangó Gabis” kávéházi lelkifröccsre számíthatnak.

A SZÍNÉSZ

Szalai Kriszta

Szalai Kriszta, színművész, rendező, édesanya, örök civil aktivista, számtalan megmozdulást szervezett sérültek, a hajléktalanok, a háborús menekültek megsegítésére. Számtalan nagyszerű színészi alakítás és rendezői kivitelezés kapcsolódik a nevéhez, melyek közül talán az egyik legkiemeltebb az Ötödik Sally, melyet majd 20 évig játszott. Sally után megrendezte egy fiatal színésznőnek ugyanezt a darabot, hatalmas sikerrel.

A RIPORTER

Tibenszky Moni Lisa

Tibenszky Moni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője az esemény háziasszonya, riporter, a beszélgetőkúra műfaj kitalálója, a darab producere is egyben, aki megálmodta, életre hívta ezt a fajta érzékenyítő, mentálhigiénés programot. Nevéhez kapcsolódik a Rögtönzött Szülői Értekezlet című iskolaszínházi előadás létrehozása, melynek nagy szerepe és hatása volt az iskolai zaklatás, kirekesztés elleni programban. 11 éve alapította a Felelős Szülők Iskoláját, ahol számtalan érzelmi edukációval, lelki egészséggel kapcsolatos előadást, programot valósított meg.

Az eseményen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött itt: https://bit.ly/37E7ky9