Megmentette az édesanyja életét egy hatéves

szívritmus mérő műszer

Megmentette az édesanyja életét egy hatéves

A hívásfogadó operátor, a mentők és a rendőrség ügyeletesének együttműködésével mentette meg saját édesanyját az ijedt, de talpraesett kisfiú.

A hatéves gyerek néhány napja Balatonszabadiból hívta fel a 112 segélyhívó számot azzal, hogy édesanyja nagyon rosszul érzi magát: semmire sem reagál, csak fekszik az ágyon és remeg. A kisfiú nem tudta megmondani a lakcímüket, ezért a Miskolci Hívásfogadó Központ munkatársa a fontos részleteket segítő kérdésekkel próbálta megtudni. Az operátor azt kérte a rémült gyermektől, hogy kérjen segítséget egy felnőttől a szomszédban.

A helyet nem tudta megmondani a hatéves kisfiú

A település és az utca nevét végül meg tudta mondani a kisfiú, de a házszámot nem. Eközben az operátor összekapcsolta a hívást a mentőszolgálat és a rendőrség területileg illetékes ügyeletével. A gyermek a házuk színének és az udvaron látható tárgyak megnevezésével próbálta segíteni a címre tartó egységeket a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjában szolgálatot teljesítő rendőr kérdésére. A kisfiú végül átadta a telefont egy nőnek, akihez átment a szomszédba. Az édesanya állapotát stabilizálták az időközben kiérkező járőrök, aki már otthonában lábadozik a gyermeke okos viselkedésének, és a készenléti szervek gyors együttműködésének köszönhetően.