Megnyílt a Rákóczi Kert – A Családok Parkja

csúszdák, játszóvár, szülők és gyerekek

Megnyílt a Rákóczi Kert – A Családok Parkja

Többfunkciós park 25 ezer négyzetméteren, modern játszótér, kisautópálya, kétszintes vár, kondipark és futókör is várja a kicsiket és nagyokat Csepelen, a megújult Rákóczi Kertben.

A fővárosi és a csepeli önkormányzat nagyszabású beruházásának köszönhetően egy modern, a 21. századi igényeknek megfelelő intézmény, és egy többfunkciós park várja a látogatókat, ahol valamennyi korosztály számára változatos programokat, színvonalas rendezvényeket kínálnak.

A modern játszótér mellett egy 900 m2 alapterületű, színes kisautópályát is birtokba vehetnek a gyerekek. A kétszintes várból több csúszdán is le lehet csúszni. A homokozó, baba-mama hinta, baba hinta, rugós játékok, gomba és mászókák is helyet kaptak.

A parkban egy 500 méter hosszú futópálya épült, melyet reggel 05.00-től este 22.00 óráig lehet használni. Ugyanakkor a multifunkcionális sportpályán kézilabdázni, focizni és kosárlabdázni is lehet. A szabadtéri kondipark is jól felszerelt.

A parkban két új sakk és pingpongasztal, valamint egy petanque pálya is várja a látogatókat. A pihenő réten színpadot alakítottak ki, ahol sok érdekes programra, foglalkozásra kerül sor. A parkban infopont és ingyenes wifiszolgáltatás is működik.

A játszótér mellett kávézót, mosdót, pelenkázót és szabadtéri pelenkázó padot is találtok.

Csepel, Rákóczi tér

Nyitva tartás:
Futópálya: 5-22 óráig
Játszótér, sportpálya a nyári időszakban: 8-21 óráig
Pihenőrét: a programok függvényében
Intézmény: 8-18 óráig, illetve az utolsó program végéig

(kép és szöveg: csepel.hu)