Mozgásban a város – Töltsd le a Városi Sport Füzetet!

Páva sziget, térkép, városi sport füzet

Mozgásban a város – Töltsd le a Városi Sport Füzetet!

Megjelent a Városi Sport Füzet, az új családi foglalkozató könyv, amely a Budapesten belüli sportolási lehetőségekkel és szabadidős tevékenységekkel foglalkozik.

A kiadvány célja, hogy több generáció (nagyszülők, szülők, gyerekek) közösen fedezhessék fel Budapest történeti, építészeti, kulturális és szabadidős tevékenységi értékeit. Ide kattintva letölthető!

A kötet a 2016-ban megjelent Városi Titkos Füzet (a főváros látványosságait, épületeit, tereit, szobrait mutatja be) és a 2018-ban kiadott Városi Zöld Füzet (a főváros zöld területeiről, természeti kincseiről szól) folytatása. Mindhárom füzet a BVA – Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. és Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria együttműködésében jött létre – írta a deak17galeria.hu.

Az interaktív füzet játékos feladatokkal, gazdag ismeretekkel segíti, hogy a gyerekek megismerjék Budapest sportoláshoz, természetjáráshoz kapcsolódó örökségét és új helyszíneit.

A kiadvány fejezetei 8-10 éves gyerekek számára készített hasznos, fejlesztő feladatokkal egészülnek ki, segítségével készíthettek pop-up képeslapot, zsonglőrlabdát, napórát vagy gördeszka-makettet.

Mint erre majd a füzet lapjai is rávilágítanak, egy olyan városban élünk, amelyet egyszerre nevezhetünk a fürdők és a szigetek városának, a páratlan természeti gazdagságú budai hegyek jóvoltából pedig az erdők városának. Mindeközben különleges épített környezetével, sportolási lehetőségeivel egy pulzáló, élő nagyváros képét mutatja – írta a kiadvány kapcsán a budapest.imami.hu.

2019-ben Budapest Európa Sportfővárosa

Ennek örömére számos ingyenes közösségi sportkezdeményezéssel fogtok találkozni egész évben. A Griff és az Oroszlán most is segít felfedezni a megújult városligeti futókörtől az elektromos áramot termelő fitneszparkon át, a margitszigeti street workout parkot és a város többi sportra, mozgásra késztető állomását.

A séta az egyik olyan sport, amit bármikor, eszközök nélkül is végezhetsz. Nicolas Teslának például városligeti sétái egyikén jutott eszébe a váltóáramú dinamó és motor ötlete, aminek első tervét sétapálcával rajzolta le az út porába. Ki tudja, hogy ez csak városi legenda vagy igaz történet, de az az egy biztos, hogy séta közben remek gondolatai támadnak az embernek!

• Tudod mi az a pontonuszoda? Így hívták azokat a Dunára épített nagyobb területű stégeket, ahonnan kényelmesen és elegánsan a vízbe ugorhattak a korabeli úszók.
  • Tudtad, hogy az első olimpiai aranyérmünket egy női atléta szerezte meg?
  • Tudtad, hogy a 2020-as tokiói olimpián a gördeszkázás is olimpiai sportág lesz?

A kiadványban megtalálod a futás etikettjét, a fürdőket, uszodákat, műjégpályát, szabadtéri fitneszparkokat, olvashatsz a természetjárásról, olimpikonokról, gördeszkázásról, a jógáról, a füzet végén pedig hasznos linkek vannak.

A füzet tehát ide kattintva letölthető, itt pedig a nyomtatott változat igényléséről adnak információt.