Segíts a gyerekednek átvészelni a karácsonyi nyüzsgést!

Úgy érzem, november közepén minden szülőnek kellene egy figyelmeztetés, amely így szólna: Vigyázat! Az önkontroll csekély mértékűre csökkent!

A karácsony szele még csak közeleg, de az üzletek polcai már roskadoznak a legújabb játékoktól, csillogó szerkentyűktől, cukorkáktól, csokiktól és az olyan ajándékoktól, amik semmire sem jók. És ezt az izgalmi állapotot nekünk tudnunk kell kezelni Az év utolsó heteiben mi is kicsit gyorsabb tempóban élünk, megpróbálunk mindennel elkészülni karácsonyig.

Sajnos, a gyerekeinknek nincs könnyű dolguk.

Az önkontroll folyamatát még nem sajátították el teljes mértékben. Nem tudják, hogyan maradjanak nyugodtak, ha nyomás nehezedik rájuk, vagy ha nagy érzelmi hullámok csapnak át a fejük felett. Ez a tanulási folyamat nagy összeomlásokkal, túlzott szorongással, energiatöbblettel és a hatalmi harcok növekedésével jár. Az év ezen szakában különösen.

Szóval hogyan is segíthetsz a gyerekednek kezelni az év végi káoszt?

Mielőtt azzal fenyegetnéd, hogy nem kapja meg, vagy elveszed tőle a már átadott az ajándékot, nézd át a következő három lehetőséget:

Tartsd szem előtt az igényeit! Mire van szüksége a gyerekednek ahhoz, hogy kezelni tudja a nagy érzelmeit, illetve a cselekedeteit?

• A karácsonyi ebéd, vacsora előtt, hagyd őt, hagy legyen hangosabb a kelleténél, vagy küldd ki a szabadba rohangálni, mielőtt megérkeznek a rokonok.
  • Korlátozd az édességet.
  • Készítsd fel, hogy mi várható, ha megjönnek a vendégek.
  • Engedd meg neki, hogy ő válassza ki az ünnepi ruháját.
  • Játsszátok el, hogy mit mondjon a nénikéjének, akit évente csak egyszer lát.
  • Legyetek többet együtt! Hogyan tudsz több időt eltölteni a gyerekeddel a káosz közepette?
    • Mielőtt elindultok a vendégségbe, játsszatok együtt 10 percet.
    • A nap folyamán öleld át kicsit többször a szokásosnál.
    • Ne maradjanak el a lefekvéskori összebújások.
    • Énekeljetek együtt mindenféle karácsonyi dalokat.
    • Kedveskedjetek csak úgy egymásnak.

Legyél még türelmesebb! Mit tehetsz, hogy átsegítsd a gyerekedet ezen az izgalmas időszakon?

• Csökkentsd az elvárásaidat.
    • Kérj segítséget.
    • Mondd, hogy „nem”, ha nem tudsz bevállalni valamit.
    • Szánj magadra 5-10 percet.
    • Engedd meg magadnak, hogy az egyszerűbb utat válaszd.

Valószínűleg mindenkinél más működik a fent felsoroltak közül.

Tegyél egy kísérletet, mielőtt következtetéseket vonnál le vagy azt feltételeznéd, hogy nálatok ez biztosan nem működik.

Kontraproduktívnak tűnhet, hogy játsszál a gyerekkel, miközben ő a csilláron lóg, vagy öleld meg, miközben éppen kitépi a kezedből és rátapos a számára kikészített ünneplő ruhára. Úgy tűnhet, mintha nem a megfelelő dolgokra figyelnél. A gyerekednek nehéz lesz a következő hetekben kontrollálnia magát, ezért ahelyett, hogy azt várnád el tőle, hogy még fegyelmezettebb legyen ebben a stresszes, nyüzsgő környezetben, legyél elérhetőbb számára. Próbáld meg kitalálni azokat az igényeit, szükségleteit, amiről még maga sem tudja, hogy létezik.

Forrás: A Szülő 2.0 oldala, kattints IDE.

Eredeti forrás: imperfectfamilies.com