Szuper vizes játszóterek, hogy átvészeljétek a hőséget

gyerekek játszanak egy szökőkútnál

Szuper vizes játszóterek, hogy átvészeljétek a hőséget

Sajnos Magyarországon még mindig nem vagyunk elkényeztetve vizes játszóterekkel, pedig a nyáron kevés kellemesebb szórakozása van a kisgyerekeknek, mint az önfeledt vizezés és sarazás. Strandpapucsot, fürdőruhát és törölközőt ezekre a helyekre érdemes magatokkal vinni.

A gyerekprogramajanlo.hu oldal szerzője gyűjtött össze jó pár fővárosi és vidéki vizes játszóteret, ebből válogattunk.

Újpesten a Szilas parkban épült vizes játszót 2014-ben folyómeder dombokkal, teknősbékákkal, vizes homokozóval és különleges mászókákkal. A parkban ezen kívül van KRESZ pálya, sportpálya és kosárpalánkok is. Használata ingyenes.

Megközelítés: a 20E, 126, 126 A, 296, 296A buszokkal a Művelődési Ház megállóból.

Kép forrása: Wintermantel Zsolt Facebook oldala

2018 júniusban vehették birtokba a gyerekek a kispesti Berzsenyi utcában a város legújabb vizes játszóterét, ahol mintegy négyezer négyzetméteren pancsolhatnak a gyerekek. Használata ingyenes.

Megközelítés: 15 perc séta a Határ úti metrótól, könnyen megközelíthető még az 50 és 42 villamos Corvin körúti megállójától is.

Kép forrása: Gajda Péter Facebook oldala

Az újpesti Tarzan Parkban is nagy népszerűségnek örvend a vizes játszótér. Itt a spriccelős elemeken kívül, lehet zsilipekkel, gátakkal és emelőkkel is ügyködni. Használatához parkbelépő váltása szükséges.

Megközelítés: A 20E busz Iglói utcai megállójából, 14 villamos Atlétika utcai megállójából, a 296 és 96 busz Szilágyi utcai megállójából.

Kép forrása: tarzanpark.hu

A felsorolás folytatása – vidéki játszóterekkel is – a gyerekprogramajanlo.hu oldalon olvasható.