Ezért veszélyes a lakásban a penész

penészes étel

Ezért veszélyes a lakásban a penész

Penész a lakásban? Ha látszólag minden ok nélkül, hosszabb ideje tartó orrdugulás, köhögés gyötri a lakásban, ideje benéznie a szekrények, falvédők mögé!

A penészedés problémájára sokan még mindig úgy gondolunk, mint a régi építésű, felújításra szoruló házakban, pincékben jelentkező jelenségre. A penész azonban bárhol megjelenhet, ahol megtelepedéséhez ideális feltételeket talál. Legyen az az újépítésű otthon rosszul szigetelt fala, vagy az ágy mellé helyezett falvédő mögötti terület – magyarázza dr. Magyar Donát, aerobiológus az egeszsegkalauz.hu oldalán megjelent cikkben.

Az egészséget is veszélyezteti a penész

A magas páratartalom egyaránt kedvez a penészgomba és a háziporatka megtelepedésének. Magas koncentrációban mindkét “társbérlő” súlyos allergiás panaszokat okozhat, melyek gyakran csak későn, a szövődmények megjelenésekor kerülnek felismerésre. – hívja fel a figyelmet dr. Balogh Katalin allergológus, fül-orr-gégész, a Budai Allergiaközpont főorvosa.

A betegek tévesen, gyakran megfázásként kezelik az őszi, téli időszakban jelentkező panaszokat. Kezdetben légúti irritációt, orrdugulást, köhögést tapasztalnak, megfelelő kezelés hiányában pedig az elhúzódó panaszok következtében idült arcüreggyulladás is kialakulhat.

Ismert penészlelőhelyek a lakásban

• a fürdőszobai mosdó alatti részen, kád mellett,
  • a szobanövények cserepeiben,
  • a konyhában, a mosogató mögötti területeken,
  • ajtók, ablakok környékén,
  • a gipszkarton fal és a tapéta is gyanús lehet- mögöttük is megbújhat a penész.

A lakáspenész elleni védekezéshez olvasd el az egeszsegkalauz.hu teljes cikkét.