Új libegő a Mátrában – videóval!

Átadták a Mátra első libegőjét, amely Mátrafüred-Sástót köti össze az Oxygen Adrenalin Parkkal.

Az Oxygen Adrenalin Parkot üzemeltető kft. saját finanszírozásában építette meg a libegőt, mely 438 méteres távolságot és 50 méter szintemelkedést áthidalva egyszerre 124 személy szállítására alkalmas. A felvonó különlegessége, hogy a kötélzet és a talaj között mért legnagyobb magassága a szokásos 13-14 méterhez képest egy rövidebb szakaszon eléri a 17 métert

Az út a libegőn mintegy 10 percig tart, az ülések a 24-es főút fölött is áthaladnak.

Hiesz György, Gyöngyös polgármestere az eseményen felidézte: a mátrai turizmus az 1990-es években a szakszervezeti üdülés visszaszorulásával, a szállodák privatizálása idején érte el mélypontját. A fejlesztések a kékestetői sípálya korszerűsítésével kezdődtek egy évtizeddel később. A következő meghatározó lépés ezen az úton a Mátra és Bükk kiemelt turisztikai régióvá nyilvánításáról szóló, régen várt döntés meghozatala lesz, mely újabb jelentős forrásokat nyithat meg e vidék számára – húzta alá.

(nyitókép: MTI/Komka Péter)