4 trükk, amivel mindig te maradsz az irányító, ha a gyerek éppen kezelhetetlenné válik!

szomorú kisgyerek

4 trükk, amivel mindig te maradsz az irányító, ha a gyerek éppen kezelhetetlenné válik!

Hányszor, de hányszor előfordul, hogy mondunk valamit a gyereknek, ő pedig pont az ellenkezőjét csinálja, mint amit kértünk tőle… Cikkünkben 4 bevált módszert mutatunk arra, hogyan veheted rá a gyereket néhány trükk segítségével arra, hogy azt tegye, amit te szeretnél, és ne az történjen, amit ő akar.

Szeretnéd, hogy a gyermekkel könnyed és szórakoztató legyen a bevásárlás, és akár egy hosszabb autóút? Hogyan tudod megúszni a gyermek hisztijét és az azt követő szülői kiborulást az üzletben? Íme 4 egyszerű trükk a papasmamasmagazin.hu szerzőjétől.

A trükkök lényege, amivel elérhetjük, hogy rosszcsontunk kezelhetővé váljon: a gyermeki egocentrizmus kielégítésében rejlik. Ha elhitetjük vele, hogy amit teszünk, azt az ő kérésére, tanácsára tesszük, illetve, hogy nagyon hasznos és fontos résztvevője a történésnek, akkor mintagyerekként fog viselkedni.

Nagyon is téves az az elgondolás, hogy a kicsiket csak a gyerekes dolgok, játékot, mesék érdeklik. Minden izgalmas számukra, ami a felnőttek világában található.

1. Bízz rá apró feladatokat, lehetőleg olyasmit, amit nem nagyon tud elrontani (hozzon ide valamit, vigyázzon a kedvenc csavarhúzódra).

2. Kérj tőle tanácsot, hogy két nagyon hasonló – funkciójában azonos – szerszám, élelmiszer vagy egyéb eszköz közül melyiket válaszd.

A cikk folytatása a papasmamasmagazin.hu oldalon található.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.