Boldog gyermek nevelése – Bevállalja?

csernus_color_mosoly_Sztanko_Balint

Boldog gyermek nevelése – Bevállalja?

Dr. Csernus Imre pszichiátert faggatta Tibenszky Moni Lisa a boldog gyermek neveléséhez szükséges tudnivalók esszenciájáról.

Mi a boldog gyerek nevelésének titka?

Az a nevelés, amelyben a gyerek boldog tud lenni, az a felnőttek hitén és belső békéjén áll vagy bukik – vélekedik Csernus Doki.

Hogyan érheti el a szülő a belső békéjét ebben a túlpörgött világban?

A belső békét elérni bizony melós dolog, ahogy a pszichiáter mondja. A szülőnek el kell fogadnia, hogy bizony ő is ember, így nem mentes – a jó emberi tulajdonságai mellett – a rossz emberi tulajdonságoktól sem. És nem csak, hogy tudatában van ennek, hanem el is meri mondani, sőt meg is meri mutatni és meg is meri élni – akár a gyengeségeit is… Igen, a saját gyerekének is! Csakis ezzel az őszinteséggel ismeri fel a gyerekében is az embert, a gyereke jó és rossz emberi tulajdonságait. Így aztán nincs önbecsapás, hogy „az én gyerekem egy angyal”, hanem egy kisember.

Boldog szülő -> Boldog gyerek

Csernus Imre is azt vallja, ha boldog gyereket akarunk nevelni, ahhoz előbb boldog felnőtté, boldog szülővé kell válnunk. S az igazi esszencia az, hogy ezt minden nap újra kell kezdeni!